1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. THY’den Airbus A330 için bakım ve yedek parça anlaşması

THY’den Airbus A330 için bakım ve yedek parça anlaşması

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Onur Air Taşımacılık A.Ş. (Onur Air) arasında komponent bakım ve yedek parça desteği anlaşması imzalandı.

THY’den Airbus A330 için bakım ve yedek parça anlaşması

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Onur Air Taşımacılık A.Ş. (Onur Air) arasında komponent bakım ve yedek parça desteği anlaşması imzalandı.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve Onur Air, Onur Air filosundaki Airbus A330 tipi uçakların ve komponentlerinin bakımı ile ikame yedek parça desteğini içeren sözleşme imzaladı. Bu kapsamda sözleşme 2023 yılına kadar geçerli olacak.

"Bölgenin en büyük bakım onarım tesislerinde işlem görecek"

Anlaşma kapsamında sağlanacak parçalar ATA (Hava Taşıyıcıları Birliği) bölüm listesi esaslı olup hizmetler Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'nin İstanbul'daki merkezinden ve dünya genelindeki operasyon noktalarından sağlanacak. Bakımı yapılacak parçalar ise Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'nin Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki bölgenin en büyük bakım onarım tesislerinde işlem görecek. Bu sözleşme ile taraflar arasındaki güçlü iş birliği daha da pekiştirilmiş ve Türkiye'nin küresel havacılıktaki gelişimine katkı sağlayacak önemli bir dayanışmaya imza atılmış oldu.

3 kıtada 700'ün üzerinde uçağa teknik bakım

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş Genel Müdürü Ahmet Karaman anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Onur Air ailesine A330 filosu, komponent bakımı ve yedek parça desteği konusunda Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'ye güvendikleri için teşekkür ederim. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. dünya üzerinde 3 kıtada 700'den fazla uçağa teknik destek sağlayan büyük bir markadır" değerlendirmesinde bulundu.

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun ise, "Uçaklarımızı alanında dünya markası olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'ye emanet ettiğimiz için mutluyuz. Bu anlaşma sayesinde gözümüz arkada kalmıyor. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'nin dünya standartlarındaki hizmetlerine güveniyoruz. Dünyada en büyük A330 işleticisi olan Türk Hava Yolları'na hizmet sunan bakım merkezinden hizmet alıyor olmak bizi daima mutlu edecek" dedi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT