1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Tiryakioğlu Çanakkale zaferini kutladı

Tiryakioğlu Çanakkale zaferini kutladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferini kutlayarak, " 102 yıl...

Tiryakioğlu Çanakkale zaferini kutladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferini kutlayarak, " 102 yıl önce kahraman ecdadımızı düşman kuvvetleri karşısında muzaffer kılan Çanakkale ruhunu ülkemizin istikbali için gelecekler nesillere taşımalıyız "dedi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Çanakkale Zaferinin bir milletin iman ve mücadele ruhuyla tarihin altın sayfalarına nakşettiği kahramanlık destanı olduğunu belirtti.

18 Mart 1915'in sadece bir zaferin tarihi değil aynı zamanda, askeri ve siyasi başarının yanı sıra, inanç ve vatanseverliğin de en doruk noktaya ulaştığı bir zaman dilimi olduğunu vurgulayan Tiryakioğlu, mesajında, " Aradan tam 102 yıl geçmesine rağmen gururunu halen ilk günkü gibi yüreğimizde hissettiğimiz, şehit ve gazilerimizden dolayı da hüznünü hiçbir zaman unutmadığımız Çanakkale Zaferi, bağımsızlık yolunda ulusumuzun yolunu aydınlatan bir meşale olmuştur. Bir devrin kapanıp, tarihin yeniden şekillenmesine vesile olan bu şanlı zafer gelecek kuşaklara bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin kapılarını açmıştır. 102 yıl önce ecdadımızın tüm yokluklara rağmen vatan sevgisi, inanç, azim ve kararlılıkla muktedir olduğu bu büyük zaferin ruhunu her daim canlı ve taze tutmalıyız. Ülkemizi istikbale taşıyacak en önemli unsur ve güç bu ölümsüz ruh olacaktır. Bu vesileyle her taşının altında bir yiğitlik destanın yattığı Çanakkale Zaferinin 102. Yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum" ifadelerine yer verdi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT