1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Tiryakioğlu, Kadınlar Gününü Kutladı

Tiryakioğlu, Kadınlar Gününü Kutladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak, daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye...

Tiryakioğlu, Kadınlar Gününü Kutladı

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak, daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye için geleceğin mimarları kadınların hayatın her safhasında daha fazla yer almaları gerektiğini söyledi.

GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, ailenin temel direği, sevgi ve hoşgörü abidesi kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda daha aktif rol almaları için desteklenerek, teşvik edilmeleri gerektiğini ifade etti. Türk aile hayatında kadının yerinin tarihler boyu her zaman farklı ve değerli kılındığına vurgu yapan Tiryakioğlu, mesajında, "Toplumu oluşturan bireylerin yetişmesinde en fazla emek harcayan, onları beşikten mezara kadar bitmek bilmeyen sevgi ve hoşgörüleriyle koruyup, kollayan ve geleceğe hazırlayanlar hep cefakar annelerimiz, kadınlarımız olmuştur. Bu nedenle geleceğimizi inşa eden bugünün çocuklarını, yarının vatanına, milletine, örf adet ve geleneklerine bağlı iyi birer bireyler olarak yetiştirenler de hep kadınlarımızdır. Geleceğimizin mimarları kadınlarımızın eğitim seviyelerinin yükseltilmesi, ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları, sosyal güvencelerinin sağlanması, hukuki sorunlarının çözüme kavuşturulması, sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda daha çok söz sahibi olmaları aslında ülke istikbaline yapılacak en güzel yatırımdır" ifadelerine yer verdi. Daha müreffeh bir Türkiye için erkekler kadar kadınlara da çok önemli vazifelerin düştüğünü belirten Tiryakioğlu, bunun tek yolunun da kadınlara hak ettikleri değerin ve saygının gösterilmesinden geçtiğini kaydetti.

Kadınların titizlikleriyle ve özgün bakış açılarıyla iş hayatında başarılı çalışmalara imza atacak potansiyele, bilgi birikimine ve beceriye sahip olduklarını aktaran Tiryakioğlu, "Kurtuluş savaşında eşleriyle, babalarıyla, kardeşleriyle aynı cephede omuz omuza, yedi düvele karşı koyan yiğit kadınlarımız, hayatın her safhasında tarih yazacak güce ve kudrete muktedirdirler. Günümüzde imkan verildiği takdirde kadınlarımızın gerek politika, gerek iş, gerekse de sanat dünyasında ne kadar başarılı olduklarını en güzel örneklerini hep birlikte görmekteyiz. Bu örneklerin daha da artması dileğiyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.