1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Dışişleri Bakanımızın uçağına iniş izni verilmemiş olması kabul edilemez"

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Dışişleri Bakanımızın uçağına iniş izni verilmemiş olması kabul edilemez"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hollanda Hükümeti'nin Dışişleri Bakanının uçağına iniş izni vermemiş olmasının,...

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Dışişleri Bakanımızın uçağına iniş izni verilmemiş olması kabul edilemez"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hollanda Hükümeti'nin Dışişleri Bakanının uçağına iniş izni vermemiş olmasının, kabul edilemez bir karar olduğunu söyledi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hollanda Hükümeti'nin Dışişleri Bakanının uçağına iniş izni verilmemesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Hollanda Hükümeti'nin Dışişleri Bakanımızın uçağına iniş izni vermemiş olması kabul edilemez. Bu kararı kınıyorum. Avrupa Konseyi Üyesi, NATO üyesi ve AB aday ülke olan Türkiye'nin Dışişleri Bakanının uçuşuna izin verilmemesinin izahı yoktur. Maalesef, AB değerlerine uzak siyasilerin AB ülkelerinde göreve gelmesi, AB'nin dönüştürücü olma gücünü de zayıflatıyor. AB'nin küresel düzeyde siyasi bir güç olma çabasına zarar veriyor. Hollanda'daki aklı-selim sahibi çevreleri harekete geçmeye davet ediyorum. AB Değerleri'ne sahip çıkın! Hollanda AB'nin kurucu ülkelerinden biridir. Aynı zamanda, AB Konseyi'ni de göreve davet ediyorum. Gerilimin kimseye faydası yoktur".


Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT