1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tokat'lılar Derneğinden Pendik'te Festival Gibi Gece

Tokat'lılar Derneğinden Pendik'te Festival Gibi Gece

Pendik Belediyesinin desteği ile düzenlenen Tokatlılar Gecesi, 30 Ocak Cuma günü festival niteliğinde gerçekleşti.

Tokat'lılar Derneğinden Pendik'te Festival Gibi Gece

galeriye_git-013.png

Tokat yöresine ait ‘Hey Onbeşli’ şarkısına yaptığı klip nedeniyle eleştirilen sanatçı Ömür Gedik,  Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen Tokatlılar Gecesinde özür dileyerek, " Klibi tamamen kaldırdık. Bundan sonra sizin elçinizim” dedi.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde saat 19:00’da başlayan geceye Ak Parti İstanbul Milletvekilileri  Gürsoy Erol, Osman Boyraz,  Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Zengin, Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil,  Ak Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, Pendik Belediye Başkan Yard. Ramazan Öztürk, Chp İlçe Başkanı Kemal Ercan, Mhp İlçe Başkanı Serdar Okay, Tokatlılar İstanbul İl Konfederasyon Başkanı Ahmet Selim ARSLAN ve çok sayıda davetli yanı sıra TRT Halk Müziği Sanatçısı Sevda Gül,  'Hey Onbeşli' şarkısını yeniden gündeme getiren gazeteci ve ses sanatçısı Ömür Gedik ile  eski manken ve oyuncu Yaşar Alptekin katıldı.

Yunus Emre Kültür Merkezini Hınca hınç  dolduran, Tokat’lılara salon yetersiz gelince programı yerlerde oturarak ve ayakta  takip ettiler.

. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Çanakkale’de çarpışan Tokatlıların mini belgeseli ile devam etti. Salonu hınca hınç dolduran  Tokatlılar kendi yörelerine ait türkü ve gösterilerle memleket özlemini gidermiş oldular. Pendik Tokatlılar Derneği Başkanı Fevzi Zeybek, geceye katkılarından dolayı Pendik Belediyesine teşekkür ederek, Belediye Başkan Vekili Ramazan Öztürk’e  yerel motifler taşıyan hediye sundu.   

Ömür Gedik klibi için özür diledi

 Sanatçı Ömür Gedik programın başında kürsüye çıkarak ‘Hey onbeşli’ adlı klibindeki tepki geçen görüntüler için tüm Tokatlılardan özür diledi. Bu türkünün Tokatlılar için derinliğini bilmediğini ifade eden Gedik, “Klibi tamamen kaldırdık. Tokatlılardan özür dilerim. Bundan sonra sizin elçinizim” dedi. Özrü kabul eden Tokatlılar da bu konudaki hassasiyetlerini anlayışla karşıladığı için Ömür Gedik’e teşekkür etti. Öte yandan geceye sanatçı Yaşar Alptekin ve Tokatlı  olan BEST FM’den Tufan Yakar  da katıldı. Yakar“Bu coşku ve heyecan olduğu sürece Tokatlıların sırtı yere gelmez” diyerek  duygularını dile getirdi.    

 

HABERE YORUM KAT