1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. TOKİ, 100 Bin konut projesi kura çekimlerini erteledi

TOKİ, 100 Bin konut projesi kura çekimlerini erteledi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında 100 Bin Sosyal Konut Projesinde hak sahibi olamayanların başvuru bedellerini almak için başvuracağı banka şubelerinde oluşabilecek sağlık risklerini önlemek için kura çekimlerinin ertelendiğini duyurdu.

Dünyada ve Türkiye'de hayatı felç eden koronavirüs nedeniyle TOKİ, 100 Bin Sosyal Konut Projesine başvuran ancak hak sahibi olmayanların para iadesini almak için bankalarda oluşturacağı sağlık risklerini önlemek için kura çekimini erteledi.

TOKİ'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, küresel çapta yaşanan ve Türkiye'yi de etkileyen yeni tip koronavirüs salgınına karşı tüm kurumların etkin ve koruyucu önlemler aldığı hatırlatıldı. 

"Devletimizce bugüne dek alınan ve alınacak tedbirler kapsamında, kuraları sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınladığımız 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projemizde, hak sahibi olamayan vatandaşlarımızın başvuru bedellerinin banka şubelerinden iadesi sırasında oluşabilecek sağlık risklerini engelleme amacıyla kuralar ertelenmiştir." ifadesine yer verilen açıklamada, kura tarihlerinin daha sonra web sayfası ve sosyal medya hesaplarından ilan edileceği bildirildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT