1. HABERLER
  2. MAGAZİN
  3. Tonsilit nedir ? Deniz Akkaya'ya ne oldu? Neden hastanede ?

Tonsilit nedir ? Deniz Akkaya'ya ne oldu? Neden hastanede ?

Ünlü manken ve sunucu Deniz Akkaya Yunanistan'ın başkenti atina'ya giderken, hastanelik olarak hastaneye kaldırıldı. Sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf ile " Tonsilit olmuşum" açıklaması yapan Deniz Akkaya neden hastanede? Deniz akkaya kimdir? to

Tonsilit nedir ? Deniz Akkaya'ya ne oldu? Neden hastanede ?

Geçen gün Atina'ya gideceğini açıklayan Deniz Akkaya, sosyal medya hesabından hastanede kaldırıldığını duyurdu.

"ATİNA YERİNE HASTANEYE UÇTUM"

Kolunda serum olduğu görünen manken, bu paylaşıma "Atina yerine hastaneye uçtum, tonsilit (Bademcik İltihabı) olmuşum" notunu düştü.

Tonsilit nedir ? Deniz Akkaya'ya ne oldu? Neden hastanede ?

Bademcik İltihabı (Tonsilit) Nedir?

Bademcik iltihabı boğaz ağrısının bir türüdür. Bu sizi çok hasta edebilir ve bir kaç gün boyunca yatakta kalabilirsiniz.

Bademcik iltihabı nedir?

Bademcik iltihabı, bademciklerinizin bir enfeksiyon (iltihap) kapması durumudur. Bademcikleriniz boğazınızın arka kısmının her iki tarafında bulunan iki küçük organdır. Bademcikler bir virüs ya da bakteri bakteriyle enfekte olabilirler. Bademcik iltihabına neden bakterilerin en başında geleni Streptokok’tur. Bir boğaz ağrısına ya bademcik iltihabına streptokokal boğaz ağrısı denildiğini duyabilirsiniz.

Tonsilit’ in Belirtileri Nelerdir?

Bademcik iltihabı birkaç gün boyunca süren şiddetli bir boğaz ağrısına neden olur. Yutkunduğunuzda boğazınız acıyabilir. Muhtemelen ateş, baş ağrısı ve iştahsızlık gibi şikayetleriniz olacaktır. Boynunuzda ve çenenizin altında şişlikler hissedebilirsiniz (bunlar şişmiş olan salgı bezlerdir). Okula ya da işe birkaç günlüğüne ara vermeniz gerekebilir.

DENİZ AKKAYA KİMDİR, ASLEN NERELİDİR KAÇ YAŞINDADIR?

 Deniz Akkaya, 3 Ağustos 1977 tarihinde İstanbul'da doğdu. Aslen Kayserilidir. İlkokul eğitimini Faik Reşit Onat İlkokulu'nda tamamlayan Denizz Akkaya, ortaokulu Bilge Kaan Lisesi'nde, liseyi de Semiha Şakir Lisesi'nde bitirdi.

Lise eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanan Akkaya, mankenlik kariyerine 1997'de "birinciliği ile başladı. Aynı sene düzenlenen "Miss Grace of the World" yarışmasında da dördüncü seçildi.

Deniz Akkaya, 1996 yılında şarkıcı Nihat Doğan'ın "Maçoyum Ben" klibinde oynamıştır.
Tonsilit nedir ? Deniz Akkaya'ya ne oldu? Neden hastanede ?

Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi gibi, sektörün ünlü kişi ve markalarıyla defile, tanıtım ve organizasyonlarda çalıştı. Defile ve modelliğin yanı sıra dizi oyunculuğu ve sunuculuk da yapan Akkaya, Okan Bayülgen, Erdal Acar, Ali Rıza Özderici, Murat Aslan, Uğur Kozanoğlu, Koray Kasap, Murat Cevahir, Gökhan Çil, Teoman, Yılmaz Erdoğan, Faik Ergin, Berent Aydemir, Mehmet Söğütlüoğlu, Levent Penso, Ali Dinçer, Ferda Anıl Yarkın, Aşkın Topallar, Yavuz Bingöl, Engin Yakut, Kargo Koray, Alican Ulusoy, İgal Erbaş, Emre Ergani, Cem Yılmaz, Tamer Karadağlı, Borsacı Volkan Akçıray gibi ünlü isimlerle yaşadığı aşklarla uzun süre gündemde kaldı.

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT