1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Topladıkları Atıklar Dile Geldi

Topladıkları Atıklar Dile Geldi

Topladıkları Atıklar Dile Geldi
      "Okullar Geleceğimize Hayat Veriyor, GeriDönüşümü Destekliyor" projesi kapsamında pilot okul seçilen Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu öğrencileri bir ayda 10 ton atık topladılar. Bunun karşılığında 170 ağacı kurtaran minik çevrecilere  ÇEVKO Tiyatrosu oyuncuları da atıkları temsil eden bir oyun sergiledi. 
 
      Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tiyatro gösterisinde koltukları dolduran minik çevreciler, ÇEVKO (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı) Tiyatrosu oyuncularının ‘geri dönüşüm’ konulu oyununu büyük bir zevkle seyrettiler.  Her biri ayrı bir ambalaj kostümü giyen oyuncular, atıklarıgeri dönüşüme kazandırmanın önemini  vurgulayan oyunla çocukları hem eğlendirdiler, hem de mesaj verdiler.  
 
      Geri dönüşüm bilincini çocuklukta kazandırmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışma yürüten Pendik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü,  pilot okul seçilen Yıldırım Beyazıt İlköğretim  Okulu’nayaklaşık bir ay önce  geri dönüşüm toplama merkezi kurmuştu.  Çocuklara evlerindeki dönüştürülebilen atıklar için bez torbalar dağıtılmış, bu konuyla ilgili seminerler verilmişti. Başarıyla uygulanan proje kapsamında  öğrenciler bir ayda 10 ton  atığı geri dönüşüme kazandırdılar.  Çevre Koruma Müdürlüğü yetkilileri, projenin  daha da yaygınlaşarak uygulamaya devam edeceğini belirttiler. 
 

HABERE YORUM KAT