1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Toplu sözleşmede yüzler gülüyor

Toplu sözleşmede yüzler gülüyor

Mamak Belediyesi ile Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) arasında 202 işçiyi kapsayan toplu sözleşme imzalandı.

Toplu sözleşmede yüzler gülüyor

Mamak Belediyesi ile Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) arasında 202 işçiyi kapsayan toplu sözleşme imzalandı.

İmza törenine Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanları, sendika üyeleri ve işçiler katıldı.

Her iki tarafın da memnun ayrıldığı sözleşme kapsamında işçiler ilk altı ayda yüzde 5, ikinci altı yüzde 4 ve sonraki yılın ilk altı ayında yüzde 5, ikinci altı ayında 4 şeklinde zam alacaklar.

İmza töreninde bir konuşma yapan Mamak Başkanı Mesut Akgül, "Bizim için esas olan çalışan insanların alnının teri kurumadan ücretini ödemek. Göreve geldikten kısa bir süre sonra dengeleri toparlayarak işçilerimizin ücretlerini düzenli bir şekilde ödemeye başladık. Bizler aynı gemide yaşayan insanlarız ve bir olmak, birlik içinde olmak zorundayız" dedi.

Mamak Belediyesi ilklerde olan bir belediye

Toplu sözleşme imza töreninde bir konuşma yapan Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Başkanı Mahmut Arslan, "Kamuda çalışan işçilerin toplu sözleşmelerini dikkate aldığımızda Ankara'da Mamak Belediyesi bizim için ilklerde olan bir belediye. Elde ettiğimiz ücretleri de alacağımız ücretleri dikkate alırsanız, Ankara'da örgütlü olduğumuz belediyelerin ön sıralarında yer alan bir belediyemizdir Mamak Belediyesi. Mesut Bey sağ olsun mevzuat daha oluşmadan taşeronda çalışan arkadaşlarımızın sendikalı olmasını sağladılar. Bizim için önemli olan bu belediyenin emeğe ve emekçiye gösterdiği saygı. Bunun için belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ederim" dedi.

İmza töreninde bir konuşma yapan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız, "Sizin hakkınızı hukukunuzu korumak bizlerin görevi" ifadelerini kullandı.

Hizmet-İş Sendikası 4 Nolu Şube Başkanı Yusuf Güler de, "Pazarlıklarda başkanımız sağ olsun bizleri kırmadı" dedi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT