1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Torbalı Huzurevini Bakan Sayan hizmete açacak

Torbalı Huzurevini Bakan Sayan hizmete açacak

Torbalı Belediyesi tarafından yaptırıldıktan sonra Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na devredilen 100 yataklı huzurevi, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı...

Torbalı Huzurevini Bakan Sayan hizmete açacak

Torbalı Belediyesi tarafından yaptırıldıktan sonra Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na devredilen 100 yataklı huzurevi, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan'ın da katılacağı törenle hizmete açılacak.

Çarşamba günü düzenlenecek açılış programına ilişkin Torbalı Belediyesi'nden yapılan açıklamada; 100 yataklı huzur evinin her türlü konfora sahip, yaşlıların huzur içerisinde yaşayabilecekleri bir tesis olduğu belirtilerek, şimdiden yüzde 100 doluluk oranına ulaştığı kaydedildi. Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan tarafından resmi törenle açılacak olan Torbalı Huzurevi'nin ardından, Küçük Menderes'teki ilçeler arasında sadece Torbalı'da bulunan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü hizmet binasının da açılışının yapılacağı bildirildi.

Torbalı, sağlıkta ve sosyal hizmetlerde merkez

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, yapımı tamamlanan 250 yataklı Devlet Hastanesi, 100 yataklı huzurevi, tam donanımlı diş hastanesi, Modern SGK binası ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü şubesiyle Torbalı'nın sağlıkta, sosyal hizmet alanında Küçük Menderes Havzası'nın merkez ilçesi olduğunu belirtti. Başkan Görmez, "Huzurevimiz; bahçesi, sosyal etkinlik alanları, odaları, altyapı olanakları bakımından beş yıldızlı otel konforunda. Yoğun başvurular var. Bugün 500 yataklı olsaydı yer kalmayacaktı. Huzurevlerinin sosyal hayatımızda ciddi bir karşılığı var. Herkes yaşlısına kendi olanaklarıyla bakamıyor. İmkanları buna elvermeyebiliyor. Talebin çok olması bizi asla sevindirmiyor lakin bu da ayrı bir sosyal gerçeğimiz. Huzur Evinin bahçesini, sosyal alanlarını istimlak ettik. Çünkü burada büyüklerimiz toprağa, doğaya dokunsunlar istedim. Çok yaşanılabilir bir ortam oluştu. Torbalı'da yakında 250 yataklı devlet hastanemiz de hizmete açılacak. Çok küçük bazı işleri kaldı. SGK binamız tamamlandı. 700 fabrikanın, binlerce işçinin bulunduğu Torbalı'ya çok yakıştı. Torbalı, sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, üretimde, tarımda, ihracatta bölgenin çekim merkezi oldu. İki tane de oldukça gelişmiş özel hastanemiz var. Özel eğitim kurumlarımız var. İlçemiz kamu yatırımlarında altın çağını yaşıyor" şeklinde konuştu.

Torbalı Huzurevini Bakan Sayan hizmete açacak

Torbalı Huzurevini Bakan Sayan hizmete açacak

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT