1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Torbalıda çalışma hayatında milli seferberlik toplantısı

Torbalıda çalışma hayatında milli seferberlik toplantısı

İzmir'in Torbalı ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" çağrısı doğrultusunda işletmelere yeni teşvik...

Torbalıda çalışma hayatında milli seferberlik toplantısı

İzmir'in Torbalı ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" çağrısı doğrultusunda işletmelere yeni teşvik programı anlatıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca başlatılan, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında Torbalı'da önceki gün büyük bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, İŞ-KUR Torbalı Müdürü Mustafa Şimşek ve İzmir İŞ-KUR İstihdam Uzmanı Anıl Tamburacı, yeni istihdam teşvik paketinin ayrıntıları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Şimşek, yeni istihdam paketi ile 2017 yılı içinde 1,5 milyon kişiye istihdam etmeyi hedeflediklerini söyledi. Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun da, inşaatta KDV oranının düştüğünü söyledi. Olgun, "Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız, çalışma hayatında istihdam seferberliği çağrısında bulunmuştu. Sıkıntılı günler geride kalacak. Herkes taşın altına elini koyarsa el birliği ile düzlüğe çıkacağız. İnşaatta KDV oranı düştü. Vergisini peşin ödeyene indirim geldi. KOSGEB destekleri başladı. 2016 yılı Aralık, 2017 Ocak ve Şubat primleri, 2017 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelendi. Yeni istihdama destek geldi. Şimdi bize de düşen fabrikaları tek tek gezip bu destekleri anlatmak olacaktır. 42 bin çalışanımız var. Yıl sonunda bu rakamı daha yukarıya çekmemiz gerekiyor" dedi.

09 Şubat 2017 tarih ve 29974 sayılı Resmi Gazetenin 3. maddesindeki özel sektöre verilecek teşviklerin düzenlendiği 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) yürürlüğe girmesi ile çalışma hayatında milli istihdam seferberliği adı altında işverenleri ve iş arayanları yakından ilgilendiren bir düzenleme getirilmiş oldu. TOBB Ekonomi Şurasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından startı verilen bu düzenleme ile devlet, istihdamı gerçekleştiren kuruluşa önemli destek sağlayacağı kaydedildi.

Torbalıda çalışma hayatında milli seferberlik toplantısı

Torbalıda çalışma hayatında milli seferberlik toplantısı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.