1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Tosuncuk Brezilya'da

Tosuncuk Brezilya'da

Siber Güvenlik Uzmanı olan Mesut Uçar, Tosuncuk lakabı ile tanınan Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın'ın telefonuna sızdı ve Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde olduğunu tespit etti.

Türkiye'de Çiftlik Bank ile birçok kişiyi dolandıran ve aldığı paralarla elini kolunu sallayarak yurt dışına kaçan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın nerede olduğunu henüz net olarak bilinmezken birçok iddia gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak Siber Güvenlik Uzmanı olan Mesut Uçar talep edilmesi durumunda elindeki bilgileri paylaşabileceğini belirtti.

Aydın'ın Brezilya - Urugay bölgesinin hiçbir zaman dışına çıkmadığını söyleyen Uçar, telefondan elde ettiği konumun Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde yer alan bir iş merkezini işaret ettiğini iddia etti. Firari Aydın'ın yeri ise firar ettiği 2018 yılında kullandığı cep telefonuna güvenlik açığı üzerinden erişim sağlayan Türk siber güvenlik uzmanı Mesut Uçar, tarafından bulundu.

Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın'ın Amerika Net'ten aldığı SIM kartı kullanmaya da halen devam ettiğini dile getiren Uçar, cep telefonu üzerinden erişilen konum bilgilerine bakıldığında Aydın'ın, Brezilya Sao Poula'da Torre Jacarandá - Av. Marcos Penteado de Ulhoa Rodrigues adresinde görüldüğünü kaydetti.

İNŞAAT ŞİRKETİ KURDUĞU İDDİA EDİLDİ

Siber Güvenlik Uzmanı Uçar'ın Mehmet Aydın'a ilişkin paylaştığı konum verisi mobil haritalar üzerinden aratıldığında karşımıza iki plazanın yer aldığı bir iş merkezi çıkıyor. Çiftlik Bank sisteminin çökmesinin ardından Türkiye'den kaçan Aydın'ın Uruguay'da inşaat şirketi kurduğu iddia edilmişti.

NE OLDU?

INTERPOL'ün en çok arananlar listesinde yer alan Mehmet Aydın, 2016 yılında 10 bin lira sermaye ile kurduğu Çiftlik Bank sistemiyle yaklaşık 500 milyon liralık vurgun yaptıktan sonra 16 Mart 2018'de Türkiye'den kaçtı. Aydın'ın firar sonrası ilk başta Uruguay'da daha sonra sırasıyla Kıbrıs, Dubai ve Ukrayna'da görüldüğü öne sürülürken, son olarak mağdurların tuttuğu özel dedektif şahsın Brezilya-Paraguay-Uruguay arasında gidip geldiğini tespit etmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT