1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ‘Tour Of Mersin’ ile dünya Mersin’i pedallayacak

‘Tour Of Mersin’ ile dünya Mersin’i pedallayacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.'sü düzenlenecek olan Uluslararası Bisiklet Turu "Tour Of Mersin'in hazırlıkları başladı.

‘Tour Of Mersin’ ile dünya Mersin’i pedallayacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.'sü düzenlenecek olan Uluslararası Bisiklet Turu "Tour Of Mersin'in hazırlıkları başladı.

'Tour Of Mersin'in ilk yürütme kurulu toplantısı, Belediyesi Spor Tesisleri'nde Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel başkanlığında yapıldı.

"Kentin tanıtımı açısından önemli bir organizasyon"

Toplantıda konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, "Tour Of Mersin'in bu yıl 4.'sünün yapılacağını belirterek, "19-22 Nisan tarihleri arasında 4 etap olarak gerçekleştireceğiz. Bu konuda özellikle paydaşlarımızın bizimle birlikte işbirliği yapması, organizasyonun başarısı için en büyük etken. Geçtiğimiz yıllarda bunu fazlasıyla gördük. Tour Of Mersin için söylüyorum bunu ama genelde uluslararası diğer etkinliklerde de bu paydaş dayanışmasını çok önemsedik" dedi.

Tour Of Mersin'i önemsediklerini ifade eden Gökbel, "10 bin yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan bir ilimiz var. İlimizde tüm medeniyetlerin izleri var. Bisiklet turu da Anamur'dan Çamlıyayla'ya kadar etapların yer aldığı bir organizasyon. Dolayısıyla bu güzelliklerimizi gösterebileceğimiz ve tanıtım açısından önemli bir organizasyon. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'ın talimatı gereği biz uluslararası etkinlikler dışında ulusal etkinliklerde yapıyoruz ama uluslararası etkinliklerde bizim için ön plana çıkan 3 tane etkinlik var ve bunlardan bir tanesi de Tour Of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu" diye konuştu.

13 ilçeye de hitap eden uluslararası bir etkinlik

4 etap olarak düzenlenecek olan yarışlarının ilk etabı Anamur-Gülnar/Yanışlı olmak üzere yaklaşık 130 kilometre, ikinci etabı Aydıncık-Gülnar-Mut-Silifke-Erdemli-Mezitli-Pompeiopolis olmak üzere yaklaşık 200 kilometre, üçüncü etabı Tarsus-Çamlıyayla-Toroslar-Mersin Özgecan Aslan Barış Meydanı olmak üzere yaklaşık 155 kilometre ve son etabı Özgecan Aslan Barış Meydanı-Çavak-İnsu-Arena-Adnan Menderes olmak üzere yaklaşık 150 kilometreden oluşuyor.

Mersin'in tanıtımına katkı sağlayacak ve uluslararası bir etkinlik olan Tour Of Mersin'e 2015 yılında 7 takım 61 sporcu, 2016 yılında 9 takım 72 sporcu, 2017 yılında 11 takım 83 sporcu katılırken, bu yıl Türkiye dahil 12 takım ve 96 sporcu katılacak.

Tour Of Mersin'den 10 bin Euro ödül

Mersin Valiliği himayelerinde, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun işbirliğiyle 19-22 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 4. Uluslararası Bisiklet Turu "Tour Of Mersin" 4 etap şeklinde yapılacak ve bu yıl yarışmacılara 10 bin Euro ödül verecek.

Tour Of Mersin yarışları bisiklet sporunun farkındalığını ve yaygınlaşmasını sağlamayı, kentin coğrafyasını, doğal ve kültürel güzelliklerini bisiklet sporuyla dünyaya tanıtmayı, daha iyi organize edilmiş yarışlarla dünya yarış klasmanında daha üstte yer almayı ve şehrin spor turizmine katkı sağlamayı hedefleyerek, Mersin'in spor şehri marka değerine katkı sağlamayı ve tanınırlığını artırmayı amaçlıyor.

‘Tour Of Mersin’ ile dünya Mersin’i pedallayacak

‘Tour Of Mersin’ ile dünya Mersin’i pedallayacak

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT