Trabzonspor'dan Ünal Karaman açıklaması!

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Emin Kahraman'dan son birkaç gündür spor gündeminde alev alan Ünal Karaman istifası gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte o detaylar...

Trabzonspor'dan Ünal Karaman açıklaması!

Ünal Karaman istifa etti mi, etmedi mi? Yola devam mı, değil mi? Trabzonspor kulübünde spor gündemine bomba gibi düşen iddiaya dair resmi açıklama Başkan Yardımcısı Emin Kahraman'dan geldi...

Trabzonspor Teknik direktörü Ünal Karaman’ın Trabzonspor ile yollarının ayrıldığı iddiaları ile ilgili, Trabzonspor Başkan Yardımcısı Emin Kahraman Radyogol'e konuştu. Ünal Karaman ile ilgili ayrılık kararı alındı mı? Yaşanan kararla ilgili, “Bizim yönetim olarak hoca ile ilgili almış olduğumuz böyle bir karar yok. Ama hocanın böyle bir düşüncesi varsa bunu zaten yarın açıklar zaten ama şu anlık böyle bir durum yok.” dedi.

Ünal Karaman’dan farklı galibiyet sonrası sert açıklama: Boğazına takılırım

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Kayserispor maçının ardından yaptığı açıklamada "Her şeye rağmen bütün oyuncularımı rengi, milliyeti, ülkesi ne olursa olsun alınlarından öpüyorum, tebrik ediyorum" dedi. Ünal Karaman, Ahmet Ağaoğlu'nun Konyaspor maçında oynanan futbolu eleştirmesine de cevap verdi.

Süper Lig’de sahasında İstikbal Mobilya Kayserispor’u 6-2 yenen Trabzonspor’un teknik direktörü Ünal Karaman, bütün oyuncularını tebrik ettiğini söyledi.

Bugün bir maç kazanmanın ötesinde oyuncuların gösterdiği gayret ve duruşun olduğunu vurgulayan Ünal Karaman, “Ben hocaları olarak onlarla gurur duyuyorum. Zaman zaman antrenmanda, soyunma odasında çok kızdığımız bağırdığımız maçlar müsabakalar oldu. Kazandığımız müsabakalar da buna dahil. Her şeye rağmen ben Trabzonsporluyum diyen insanlardan fazla duruş gösterdiler, buna kontenjan oyuncuları da dahil. Her şeye rağmen bütün oyuncularımı rengi, milliyeti, ülkesi ne olursa olsun alınlarından öpüyorum, tebrik ediyorum. Gösterdikleri başarıdan dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu’nun eleştirisi

Ünal Karaman, Konyaspor maçı sonrası kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun oynanan futbolu eleştirmesine yönelik soruya, “3 gün sonra duydum. Elbette ki üzerime alıyorum. Bu takımın teknik sorumlusu olarak sinecek değilim. Ama bazen kişilerin karakterleri, kimlikleri, oturdukları koltuklar, bulunduğu pozisyonlar taraftar kimliğinin hiçbir zaman önüne geçmiyor. Her ne kadar Sayın Başkan böyle bir ifade kullanmış olsa da başkan kimliğinden daha ziyade zaman zaman taraftarlığını hatırlayabiliyor. Taraftar olarak eleştiri yapabiliyor. Taraftarın her türlü söylemine saygı duyuyoruz, anlayışla karşılıyoruz. Sonuçta ‘taraftardır, normaldir’ diyoruz. Eğer başkan olarak bir araya geldiğimiz ortam içinde kullanacak olursa sizler önünde söylemem ama konuşacağımız özelde söyleyeceğim şeyler olabilir. Her taraftarın söylemine cevap verecek pozisyonda görmüyorum kendimi. Kapalı kapılar ardında Sayın Başkan’la her şeyi konuşuyoruz ama anlamak istediği konular varsa, yine cevap verip konuşabiliriz” cevabını verdi.

“Ezmeye çalışanların boğazına takılırım”
Geçen dönem çok sıkıntılı bir ortamdan alınmış bir Trabzonspor’un olduğunu ifade eden Karaman, şöyle devam etti:

“Maddi anlamda zorlanan, her türlü pozisyonda tepe taklak olmuş bir Trabzonspor, kadro olarak sıkıntı yaşamış bir Trabzonspor, iyi niyetle çözülmeye çalışılmış, iyi niyetle mücadele eden insanların içerisinde bulunduğu bir Trabzonspor… Ve ben bütün basın toplantılarında Sayın Başkan başta olmak üzere yönetim kurulunun her türlü övgüyü hak ettiğini defalarca dile getirdim. O yıldan bu yıla gelindiği nokta içerisinde sanki çok farklı şeyler yapmış, transferler yapmışız, özel oyuncular katmışız. Ben burada göreve başlarken hiç kimse bana ‘mutlaka şampiyon olmalıyız’ diye bir kelime kullanmadı. Her biri sıkıntılı bu ortam içerisinde ‘hocam nasıl kurtarırız, sen de bu camianın çocuğusun, gel bizimle beraber elini değil kafanı, gövdeni koy’ dedikleri bir ortamda geldik biz. Eğer biz başarı yaşadık da bir noktaya çıkarmışsak, eğer kendi başarımızın altında bizi ezmeye çalışıyorlarsa o ezmeye çalışanların boğazına takılırım.”

İstifa sorusu

Ünal Karaman, görevi bırakacağına yönelik iddialarla ilgili soru üzerine ise şu ifadeleri kullandı:

“Basın toplantısı yaparsak onunla ilgili paylaşım yaparız. Kamuoyu nezdinde birçok söylem, dedikodu farklı şekilde algılanabiliyor. Çalışan profesyonellerin, başkan ve yönetim kurulunun çalışıp çalışmama lüksü varsa, teknik direktörlerin ve profesyonellerin de çalışıp çalışmama gibi bir lüksü var. Profesyonelliğin içerisinde bunlar olabilen şeyler. Evet konuşulur, bu dikkate alınabilir, düşünülebilir, seçeneklerden bir tanesidir. Oyuncularla vedalaşırken bile aynı şeyleri söyleriz. Çünkü onlar da profesyonel, biz de profesyoneliz. Bizi yöneten, bize bu görevi veren insanlar yarın farklı bir düşünce ile karşımıza çıkabilir. Biz de çok kullanılır, ‘gidip de dönmemek, gelip de görmemek var’. Bunlar her dönemde olabilir. Sonuçta yola gidiliyor, seyahat yapılıyor, izin isteniliyor. Bunlar sporun içerisinde olabilecek şeyler. Böyle bir yaklaşım, tavır, düşünce olursa benden net şekilde duyarsınız. Bu da bizlere işveren insanlarla beraber bir araya gelip konuşulacak konulardır.”

“Başarı ve başarısızlık izafi bir kavram”

Ünal Karaman, başarı ve başarısızlığın izafi bir kavram olduğunu ifade ederek, “Bize göre başarılı olan size göre başarısız olabilir veya camianın içinde önemli pozisyonda bulunmuş önemli insanlar buna dahil. Onlar da memnun olmayabilirler. Zaman zaman eleştiri getirebilirler. Biz onların içerisindeyiz, onların içerisinde hangi sıkıntılar çektiğini, hangi yorgunluk içinde olduğunu biliyoruz. Oyuncu grubumla empati yapabiliyorum. En azından bulundukları pozisyonları anlayabiliyorum. Onları eleştirirken de bu düşünce içinde eleştirmeye gayret gösteriyorum ve biliyorum ki sahada hiçbir rakip ayırt etmeyen bir Trabzonspor var. Hiçbir yorgunluğu fiziksel, zihinsel olarak bahane etmeyen, devre bittiği anda 29. müsabakayı oynayan oyuncular var. Doğrusuyla yanlışıyla bir ilk yarıydı. Basit kaybettiğimiz maçlar, basit hatalardan yediğimiz goller dahil olmak üzere hepsiyle gurur duyuyorum, alınlarından öpüyorum. İyi bir tatili hak ettiler. İnşallah sağlıklı bir şekilde gidip, dönerler ve tekrar takımlarına hizmet etmek için dönerler” değerlendirmesinde bulundu.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡