1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Trabzonspor'un umutları arttı!

Trabzonspor'un umutları arttı!

UEFA, Trabzonspor'un Avrupa kupalarından bir yıl men edilmesine karar vermişti. CAS'ın Manchester City'nin Avrupa kupalarından men cezasını iptal etmesinin üzerine Trabzonspor ekibi bu kararı araştırmaya başladı.

Trabzonspor'un umutları arttı!

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'nin Avrupa kupalarından 2 yıl men edilmesi kararının iptal edilmesi üzerine Trabzonspor, bu kararı araştırmaya başladı. Bordo-mavili ekip geçtiğimiz aylarda Avrupa kupalarından bir yıl men edilmişti.

Yaşanan gelişmeler üzerine tüm hazırlıklarını yapan Trabzonspor İsviçre'deki avukatlarıyla birlikte CAS'a itiraz etmişti. 16 Temmuz'da CAS'ta görülecek duruşma öncesinde ise Manchester City, UEFA'ya karşı CAS davasını kazanması ve 2 yıllık Avrupa'dan men cezası kaldırarak para cezasına çevirilmesi üzerine bordo-mavili kulüpte kararla ilgili harekete geçti.

Trabzonspor'un umutları arttı!


CAS konuyla ilgili gerekçeli kararını henüz açıklamasa da Trabzonspor'un İsviçre'deki avukatları süreçle ilgili 16 Temmuz'da görülecek duruşma öncesi emsal teşkil edebilecek konular üzerinde çalışmalarına hız vermiş durumda. Gerekçeli kararın duruşma öncesinde açıklanması halinde bordo-mavili kulüp 3 gün sonra yapılacak olan duruşmaya daha güçlü girebilecek.


CAS, finansal yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle Trabzonspor'un Avrupa kupalarından bir yıl men edilmesine karar vermişti. Para cezası ile ilgili ise bir karar açıklamamıştı. Manchester City, verilen 2 yıllık men cezası ve 30 milyon Euro para cezasının ise 10 milyon Euro'ya indirilmesi, 16 Temmuz'da yapılacak olan duruşma öncesi Trabzonspor'un umutlarını artırdı.

Onur Çelik
Spor Editörü
HABERE YORUM KAT