1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Trendyol'dan, Wayfair açıklaması geldi!

Trendyol'dan, Wayfair açıklaması geldi!

Dünyanın ve Türkiye'nin gündeminde bomba etkisi yaratan Wayfair skandalına adı karışan Trendyol'dan konu ile ilgili açıklama geldi. Tıpkı ABD merkezli Wayfair sitesinde olduğu gibi, Trendyol da çocuk isimleri taşıyan sıradan fakat yüksek fiyatlı satışa koyulan ürünler ortaya çıktı. Olayın ardından Trendyol konuyla ilgili açıklama yayınladı.

Trendyol'dan, Wayfair açıklaması geldi!

Tüm dünyada şok etkisi yaratan eşya üzerinden çocuk ticareti yapıldığı iddia edilen Wayfair isimli e-ticaret sitesine ilişkin gelişmeler devam ediyor. Son olarak Türkiye'den de bazı büyük e-ticaret sitelerinin adının karıştığı bu olay üzerine Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Trendyol'dan konuyla ilgili açıklama geldi. İşte bu çirkin iddialarla ilgili Trendyol'un sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama;

 

 

KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME

 

Trendyol olarak hassasiyetle yakından takip ettiğimiz sosyal medyadaki iddialara ilişkin kamuoyunu bilgilendirmek isteriz.

 

Türkiye'nin Trendyol'u olarak onbinlerce satıcıyı müşterilerimizle buluşturduğumuz pazaryeri modelimizde ürün isimleri, açıklamaları ve fiyatları satıcılarımız tarafından belirlenmektedir. 15 milyondan fazla ürün bulunan platformumuzda, veri girişleri ile ilgili hatalı işlemlerle karşılaşılabilmektedir. Hatalı veri girişlerini ve her türlü ayrımcılık içeren söylemleri takip ediyor ve satıcılarımızı bilgilendirerek platform kuralları gereği, ürünleri yayından kaldırıyoruz. ‘Şikayet Et’ özelliği ile müşterilerimizden aldığımız bildirimleri de ivedilikle inceliyoruz. Ayrıca platform olarak satıcılarımızın hatalı veri girişlerini ve operasyonlarını iyileştirmeye yönelik eğitimleri düzenli olarak gerçekleştirmeye ve kontrol mekanizmalarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz.

 

Sosyal medyadaki iddialarda yer alan ürünlerle ilgili yaptığımız incelemelerde, belirtilen fiyatlardan hiç satış yapılmadığı ve bu durumun veri girişlerindeki hatalardan kaynaklandığı gözlenmiştir. Türkiye’nin Trendyol’u olarak markamızın böyle bir iddia ile yan yana gelmesinden son derece üzgünüz. Böyle bir konuda kamuoyunda oluşan haklı hassasiyeti en içten şekilde paylaştığımızı ve konunun kesinlikle karşısında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Özge Yıldırım
Magazin Editörü
HABERE YORUM KAT