1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. TRT EBA TV 1 Temmuz 2020 canlı yayın izle! İlkokul, ortaokul, lise

TRT EBA TV 1 Temmuz 2020 canlı yayın izle! İlkokul, ortaokul, lise

2020 Eğitim döneminin uzaktan ve online olarak gerçekleşmeye başlamasının ardından EBA TV'de derslere katılmak isteyen öğrenciler gün be gün canlı yayın linklerini araştırıyor. İşte TRT EBA TV ilkokul, ortaokul ve lise canlı yayın izleme linki...

TRT EBA TV 1 Temmuz 2020 canlı yayın izle! İlkokul, ortaokul, lise

Koronavirüs  (Kovid-19) sürecinde öğrenciler Eğitim Bilişim Ağı (EBA) canlı ders yayınına katılım sağlayarak kendi derslerini belirlenen saatlerde takip edebiliyor. EBA canlı ders programını internet üzerinden takip etmek isteyenler internet arama motorlarında araştırmalar yapıyor. Peki  TRT EBA TV 1 Temmuz 2020 canlı yayın nasıl izlenir? İşte 1 Temmuz Çarşamba günü için canlı yayın linkleri...

TRT EBA TV 1 TEMMUZ CANLI YAYIN İZLEME LİNKLERİ

TRT EBA TV İLKOKUL CANLI YAYIN

TRT EBA TV ORTAOKUL CANLI YAYIN

TRT EBA TV LİSE CANLI YAYIN

TRT EBA TV 1 Temmuz 2020 canlı yayın izle! İlkokul, ortaokul, lise

EBA NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur.

Bu platformun amacı; okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır. EBA, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve doğru e-içerikler sunmak için oluşturulup geliştirilmeye devam etmektedir.

ÖĞRENCİ OLARAK EBA’YA NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM?

“EBA Giriş” ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle. “EBA Giriş” ekranına yönlendirileceksin. Açık Öğretim öğrencisiysen Öğrenci → Açık Öğretim yolunu izle.

EBA TV ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI

TRT EBA TV 1 Temmuz 2020 canlı yayın izle! İlkokul, ortaokul, lise

EBA ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM?

“EBA Giriş” ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle.

Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıkla.
TC Kimlik Numaranı gir.
Bir doğrulama yöntemi seç.
e-Postayı seçtiysen:
Sisteme kayıtlı e-posta adresini gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı e-posta adresin yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin).
e-Postana gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.
Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla.
Cep telefonunu seçtiysen:
Sisteme kayıtlı cep telefonu numarasını gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı cep telefonu numaran yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin).
Cep telefonuna gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.
Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla.

ÖĞRETMENLERİN EBA SİSTEMİNE GİRİŞ İŞLEMLERİ

EBA'ya nasıl giriş yapabilirim?

“EBA Giriş” ekranından MEBBİS ya da e-Devlet bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Yurt dışında görev yapan bir öğretmenseniz, MEBBİS kaydınız varsa MEBBİS bilgilerinizle ya da e-Devlet bilgilerinizle EBA'ya giriş yapabilirsiniz.

TRT EBA TV 1 Temmuz 2020 canlı yayın izle! İlkokul, ortaokul, lise

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü


En Çok İzlenen ve Yorum Alan Videolar

HABERE YORUM KAT