1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Trump "Ciddi hasar almadık" demişti! İran vurduğu ABD üssünün görüntülerini paylaştı

Trump "Ciddi hasar almadık" demişti! İran vurduğu ABD üssünün görüntülerini paylaştı

İran dün gece Irak'ta bulunan Ayn el Esed Üssü'nü vurdu. Yapılan açıklamada ise 80 ABD askerinin saldırı sonucu hayatını kaybettiği açıklanmıştı. İran basını, ABD üssünün vurulduktan sonraki görüntülerini yayınladı. İşte o çok merak edilen vurulma görüntüleri...

Trump "Ciddi hasar almadık" demişti! İran vurduğu ABD üssünün görüntülerini paylaştı

İran dün gece Irak'taki Ayn el Esed ABD Hava Üssü'nü vurdu.

İran televizyonları Ayn el Esed ABD Hava Üssü'nün görüntülerini yayınladı. İşte o görüntüler...

Trump "Ciddi hasar almadık" demişti! İran vurduğu ABD üssünün görüntülerini paylaştı

İRAN AYN EL-ESED HAVA ÜSSÜNÜ VURDU

İran Devrim Muhafızları Ordusu, ABD'nin Irak'taki Ayn el-Esed hava üssünü onlarca füzeyle vurduğunu duyurdu. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İran'ın ABD askerlerinin konuşlu olduğu Irak'taki el-Esed ve Erbil üslerine 12'den fazla balistik füze ile saldırı düzenlediğini ve ilk hasarların değerlendirilmeye çalışıldığını açıkladı.

DMO'DAN "ŞEHİT KASIM SÜLEYMANİ" OPERASYONU AÇIKLAMASI

İran Devrim Muhafızları Ordusu (DMO), operasyonun ismini ''Şehit Kasım Süleymani'' olarak açıkladı. DMO'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"İran İslam İnkılabı'nın cesur koruyucuları karadan karaya yapılan başarılı bir füze operasyonu ile ABD üssünü vurmuştur.

Eğer ABD'nin müttefiklerinin topraklarından herhangi bir saldırı gerçekleşirse onlar da saldırı hedeflerimiz arasında olacak"

ABD BAŞKANI DONALD TRUMP CİDDİ HASAR ALMADIK AÇIKLAMASINDA BULUNMUŞTU

İran’ın saldırısı sonrası bugün ilk kez kameralar karşısına geçen ABD Başkanı Donald Trump, “Saldırıda hiçbir Amerikalı ölmemiştir. Sadece askeri üslerde bazı hasarlar meydana geldi” ifadesini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT