1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Trump yine rahat durmadı! "Belki füze değil, vazo gönderirler"

Trump yine rahat durmadı! "Belki füze değil, vazo gönderirler"

ABD Başkanı Donald Trump tatilde olduğu sırada Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un için yaptığı "ABD'ye vereceğimiz Noel hediyesi Washington'ın eylemlerine bağlı" açıklamasına yönelik, belki de hediye olarak kast ettiği şeyin güzel bir vazo olabileceğini söyleyerek tiye aldı.

Trump yine rahat durmadı! "Belki füze değil, vazo gönderirler"

Trump yine yaptığı açıklama ile gündem oldu. Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un için "Noel hediyesi olarak vazo gönderir" göndermesinde bulundu.

Florida'nın Palm Beach bölgesindeki yerleşkesinde tatil yapan Trump, yurt dışında görevli ABD askerleri ile Noel dolayısıyla video konferans görüşmesi yaptı.

Askerlerin "muhteşem iş çıkardıklarını" vurgulayan Trump, görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Trump'a, Kuzey Kore Lideri Kim'in "ABD'ye vereceğimiz Noel hediyesi Washington'ın eylemlerine bağlı" sözleri hatırlatılarak, bu ülkenin uzun menzilli bir füze denemesi yapması durumunda nasıl hareket edeceği soruldu. 

Trump, "Belki de bana gönderecekleri hediye, uzun menzilli füze değil de güzel bir vazodur. Kim'den güzel bir hediye alabilirim. Bilemezsiniz, hiçbir zaman bilemeyiz. Neler olacağını göreceğiz." ifadelerini kullandı. 

Hakkındaki azil maddelerinin Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda onaylanmasına rağmen hala Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senatoya gönderilmemiş olmasını da eleştiren Trump, "Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi bu ülkeye çok büyük bir kötülük yapıyor." diye konuştu. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT