1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Trump'ın uzlaşma talebi işe yaramadı,İran daha sert intikam alacağını söyledi

Trump'ın uzlaşma talebi işe yaramadı,İran daha sert intikam alacağını söyledi

ABD Başkanı Donald Trump, geri adım atmasına ve barış çağrısında bulunmasına rağmen İran tehdit savuşturma kararından sapmayacak gibi gözüküyor. Devrim Muhafızları, ABD'ye misilleme ile ilgili olarak "Yakında daha sert intikam alacağız" açıklamasında bulundu

Trump'ın uzlaşma talebi işe yaramadı,İran daha sert intikam alacağını söyledi

ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'la tansiyonu düşürmesi ve Washington yönetiminin Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu'na (BMGK) gönderdiği mektupla ön koşulsuz görüşmeye hazır olduğunu duyurmasına rağmen İran tehditlerine devam ediyor.

İran Devrim Muhafızlarının üst düzey komutanlarından olan Abdullah Araghi, İran'ın ABD'ye yaptığı misilleme saldırılarıyla ilgili olarak "Daha sert intikam yakında" ifadelerini kullandı.

resized-562b8-2000-tur-picture-20200108-20398390-20398389.jpg

İran Devrim Muhafızları komutanlarından Abdullah Araghi, Kasım Süleymani suikastının ardından İran'ın yaptığı misilleme saldırıları hakkında açıklama yaptı.

"YAKINDA DAHA SERT İNTİKAM ALACAĞIZ"

Reuters'ın Tasnim Haber Ajansı'ndan aktardığı habere göre Araghi, "Daha sert intikam yakında" ifadelerini kullandı.

devrim-muhafizlari.jpg

Tasnim ayrıca Devrim Muhafızları komutan yardımcısı Ali Fadavi ise İran'ın füze saldırılarının ülkenin gücünü gösterdiğini ve ABD'nin tek bir şey bile yapamadığını söyledi.

ABD'NİN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER MEKTUBUNA YANIT GELDİ

Öte yandan ABD'nin BM'ye yolladığı mektuba İran'dan yanıt geldi.

İran'ın BM Temsilcisi, "Tahran hala Washington'ın yaptırımları altındayken Trump'ın teklifi inanılmaz" ifadelerini kullandı.

son-dakika-iran-dan-abd-ye-yeni-tehdit-daha-12799620-6003-o.jpg

Beyaz Saray yönetimi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne bir mektup göndererek Süleymani suikastını meşru müdafaa olarak tanımlamış ve İran ile ön koşulsuz olarak müzakerelere başlamaya hazır olduklarını belirtmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT