1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Trump'tan açıklama: Silahlı saldırı sonrası Kral Selman aradı

Trump'tan açıklama: Silahlı saldırı sonrası Kral Selman aradı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, ABD'deki bir hava üssünde Suudi Arabistan vatandaşının düzenlediği silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Trump'tan açıklama: Silahlı saldırı sonrası Kral Selman aradı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, bu sabah Florida eyaletinde Donanma Hava İstasyonu Pensacola'da Suudi Arabistan vatandaşı olduğu belirtilen bir kişinin düzenlediği silahlı saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, saldırı sonrası Kral Selman'ın kendisini aradığını belirtti.

Trump, "Kral Selman, Pensacola'da yaşanan saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini, yaralananlarının ailelerine ise sevgilerini iletti." ifadelerini kullandı. 

Trump, saldırganın Suudi Arabistan vatandaşı olmasına ilişkin, "Kral Selman, saldırganın barbarca eylemlerinden dolayı Suudi Arabistan halkının çok öfkeli olduğunu söyledi ve bu kişinin eylemlerinin hiçbir şekilde Amerikan halkına sevgi besleyen Suudilerin hissiyatlarını yansıtmadığını belirtti." diye konuştu. 

SUUDİ ARABİSTAN VATANDAŞI BİR ASKER OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI 

Amerikan basını, saldırganın eğitim için Pensacola'ya gelen ve Suudi Arabistan ordusu mensubu bir kişi olduğunu yazmıştı. 

Saldırıya ilişkin basın toplantısı düzenleyen bölge yetkilileri, olaya "yabancı bir ülke vatandaşının" karıştığını belirterek, soruşturmayı FBI'ın devraldığını belirtmişti. 

Yetkililer, saldırganın havacılık eğitimi almak üzere ABD'ye geldiğini söylemiş, ancak saldırganın kimliği hakkında net bir açıklama yapmaktan kaçınmıştı. 

Pensacola'daki silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybetmiş, 8 kişi yaralanmıştı. Saldırgan da ölü ele geçirilmişti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum