1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Trump'tan harekat açıklaması

Trump'tan harekat açıklaması

Trump, sosyal medya hasabından Barış Pınarı Harekatına ilişkin açıklamada bulundu.

Trump'tan harekat açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump sosyal medya hesabından Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklama yaptı.

"NE KADAR KÖTÜ BİR KARAR VERDİKLERİNİ BİLMİYORLAR"

Trump sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada "Türkiye sınırındaki yoğun mücadeleye katılmamamız çok akıllıca. Bizi yanlışlıkla Ortadoğu savaşlarına sürükleyenler hala savaşmamız için zorluyorlar. Ne kadar kötü bir karar verdiklerini bilmiyorlar" ifadelerini kullandı.

İşte ABD Başkanı Donald Trump'ın o paylaşımı

Trump, "İki yıl önce Irak'ın, Suriye'nin bir başka yerinde Kürtlerle savaşacağını hatırlıyor musunuz? Birçok kişi bizim, Irak'a karşı (ki daha yeni Irak için savaşmıştık) Kürtlerle savaşmamızı istedi. Ben hayır dedim ve Kürtler iki kez savaşı bıraktı. Şimdi aynısı Türkiye'yle oluyor. Kürtler ve Türkiye yıllardır savaşıyor. Türkiye PKK'yı teröristlerin en kötüsü olarak görüyor. Başkaları araya girip o ya da bu taraf için savaşmak isteyebilir. Bırakın yapsınlar! Biz durumu yakından izliyoruz. Sonsuz Savaşlar!" açıklamasını yaparken, başka bir tweetinde de "Lindsey Graham ve Demokratlar da dahil olmak üzere pek çok kongre üyesi ile Türkiye'ye güçlü yaptırımlar getirilmesi konusunda anlaşıyorum. Bu konuda harika bir fikir birliği var. Türkiye bunun yapılmamasını istedi. Beklemede kalın" ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT