1. HABERLER
  2. EKONOMİ
  3. TSPB /Keler: Serathon-in yatırım tabanının genişletilmesine destek olacak

TSPB /Keler: Serathon-in yatırım tabanının genişletilmesine destek olacak

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkanı Dr. Alp Keler, Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu'nun, yatırım tabanının genişletilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar için farkındalık sağlayacak bir platform olacağını söyledi.

TSPB /Keler: Serathon-in yatırım tabanının genişletilmesine destek olacak

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkanı Dr. Alp Keler, Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu'nun, yatırım tabanının genişletilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar için farkındalık sağlayacak bir platform olacağını söyledi.

Sermaye piyasasının çok sayıda paydaşının desteği ile sermaye piyasasının büyümesi, yatırımcı tabanının genişlemesi amacıyla hayata geçirilen Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu sonuçlandı.

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı Dr. Alp Keler, CFA, Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu'nun; sermaye piyasası kurum ve ürünleri hakkında farkındalık yaratmak ve yazılım sektörünün bu alana yönelmesini sağlamak amacıyla Türkiye'de sermaye piyasaları alanında düzenlenen ilk hackathon olduğunu söyledi.

Yarışmaya katılımın beklenenin üzerinde olduğunu belirten Keler, "İki gün boyunca arkadaşlarımız çok değerli projelere imza attı. Katılan tüm ekiplere teşekkür ediyor, dereceye giren takımları kutluyorum" dedi.

Keler, dünyanın paylaşım ve açık veri dönemine girdiğini, Avrupa'da birçok ülkenin, ABD ve Japonya'nın açık veri odaklı önemli platformları hayata geçirdiğini ve bu konuda yeniliklere imza attıklarını hatırlatarak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Etkinliğin sürdürülebilirliği ve ortaya çıkan projelerin geliştirilmesi amacıyla, ilerleyen dönemde "Sermaye Piyasaları Kuluçka Merkezi" kurulmasını da planlamaktayız. Serathon-in'de dereceye giren yazılım projelerinin kuluçka merkezi ile daha ileri aşamaya taşınabileceğine inanıyoruz. Serathon-in sonucunda çıkan yazılım projelerimiz ile belki düzenleyici otoritemize açık veri odaklı düzenleme yapması yönünde beklentimizi dile getirebileceğiz. İşte bu nedenle Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu, bir yarışma gibi görünse de, arka tarafta birçok grupta ve alanda farkındalık sağlayacak bir platform olacak."

Sermaye piyasasının büyümesi, yatırımcı tabanının genişlemesi amacıyla düzenlenen ve 25 - 27 Ekim tarihlerinde iki gün süren Serathon-in etkinliğinde dereceye giren takımlar ödüllerini aldı.

Yarışmada birinci olan CYO takımına 20,000 lira değerinde yatırım fonu ödülü, TSPB Başkanı Dr. Alp Keler, CFA ve Merkezi Kayıt İstanbu l Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Arıkan tarafından verildi.

Yarışmanın ikincisi Block-C takımı, 15,000 lira değerindeki yatırım fonu ödülünü Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Özdemir ve Workinton Kurucu Ortağı Gökhan Beydoğan'dan aldı.

Yarışmanın üçüncüsü KaVe takımının 10,000 lira değerindeki yatırım fonu ödülü ise Teknolojide Kadın Derneği Başkanı Zehra Öney adına Teknolojide Kadın Derneği Üyesi Zeynep Şenkaya, Wirecard Kartlı Ödemeler Yöneticisi Gaye Or ve OXY/AI INC. Kurucu Ortağı & CEO'su Ali Erhan Tamer tarafından sunuldu.

Kaynak: DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT