1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tümörle hayatı kararan kadın dikiş nakış kursu ile terapi görüyor

Tümörle hayatı kararan kadın dikiş nakış kursu ile terapi görüyor

Beynindeki tümör nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan Ayşe Özdemir, gittiği dikiş nakış kursu ile terapi görüyor.

Tümörle hayatı kararan kadın dikiş nakış kursu ile terapi görüyor

Beynindeki tümör nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan Ayşe Özdemir, gittiği dikiş nakış kursu ile terapi görüyor.

Aile merkezinin kendisine terapi gibi geldiğini dile getiren Ayşe Özdemir, kızını anaokuluna yazdırmak için gittiği Şehitkamil Belediyesi Münifpaşa Aile Merkezi'nde hayatının değiştiğini söyledi. Merkezde görevli eğitmenlerin tavsiyesi ile dikiş nakış kursuna yazılan Ayşe Özdemir, edindiği meşgale ile unuttuğu hastalıktan kurtuldu.

Özdemir, "Kızımı anaokuluna kayıt yaptırmak için gittiğim sırada burada dikiş-nakış kursu hocamız Yeşim Hanımın tavsiyesiyle ben de dikiş-nakış kursuna kayıt yaptırdım. Bir müddet kursa gelmeye devam ettim ve burada hem dikiş-nakış öğrendim hem de arkadaşlık ortamı kurdum. Burada vakit geçirdiğim sürece içerisinde hocamız ve kurs arkadaşlarım her konuda bana yardımcı olmaya çalıştılar. Her türlü maddi ve manevi konuda yardımcı olmaya çalıştılar. Sıkıntılarıma ortak oldular, hiçbir zaman beni yalnız bırakmadılar, hep destek verdiler. Gerçekten burası bana bir terapi gibi gelmeye başladı ve bu süre zarfı içerisinde de baş ağrılarım kesildi, mide bulantılarım bitti, iştahsızlığım bitti, bayılmalarım bitti" dedi.

Hastalığa teslim olmadı

Baş ağrısı, mide bulantısı ve iştahsızlık sorunu nedeniyle 4 yıl önce hastaneye müracaat ettiğini anlatan 3 çocuk annesi Özdemir, beyin tümörü teşhisi konulmasıyla birlikte büyük üzüntü yaşadığını kaydetti. 4 yıl önce ameliyat geçirdikten sonra bir müddet sağlığına kavuşan Özdemir, hastalığın 2 yıl sonra yine tekrarlamasına rağmen pes etmediğini anlattı. Işın tedavisine başlayan Özdemir, almış olduğu tedavilerin sonuç vermemesi ve bayılmalarının artmasıyla birlikte hayatı tamamen zorlaştığını kaydeden Özdemir, "4 yıl önce baş ağrısı, mide bulantısı ve iştahsızlık sorunu nedeniyle hastaneye başvurdum. Yapılan tetkikler sonucu beynimde tümör olduğu teşhisi konuldu. Aldığım haberle birlikte adeta dünyam başıma yıkıldı. Bir müddet sonra ameliyat oldum ve sağlığıma kavuştum. Fakat iki yıl sonra hastalığım tekrar nüksetti ve doktorların tavsiyesiyle ışın tedavisine başladım. Hastalığımın nüksetmesiyle birlikte bayılmalar başladı. Kendimi eve kapattım ve hayattan tamamen umudumu kesme noktasına geldim" ifadelerini kullandı.

Yeniden yaşama tutundu

Ayşe Özdemir, dikiş nakış kursları ile hayata yeniden tutunduğunu kaydederek, "Dünyalar başıma yıkılmışken beni yeniden hayata bağlayan Şehitkamil Belediyesine çok teşekkür ederim. Buraya geldim nakışlar öğrenmeye başladım, arkadaşlık ortamı kurdum, evimden çıktım, sosyal hayata katıldım ve kendime geldim. Hem maddi hem manevi olarak bana büyük faydaları oldu. Antep işi öğrendim. Beğenilince parasıyla yapmaya başladım. Artık evime de kazanç sağlamaya başladım. Hastalığım süresi içerisinde bana her konuda yardımcı olan kurs hocamız Yeşim Hanıma, kurs arkadaşlarıma ve böylesine anlamlı bir hizmeti sunan Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu'na çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Ayşe Özdemir'in sağlık durumunun iyiye gitmesinin kendilerini de mutlu ettiğini söyleyen Şehitkamil Belediyesi Münifpaşa Aile Merkezi Dikiş-Nakış Kursu Eğitmeni Yeşim Alagöz, "Kursiyerimiz Ayşe Hanım, önceleri hastalığından bahsetmemişti. Burada birkaç kez bayıldı. Sonra böyle bir hastalığının olduğunu öğrendik. Zamanla burada bizlerin ve kursiyerlerin destekleriyle terapi gibi destek vermeye çalıştık. Gün geçtikçe sağlığının iyiye gittiğini gördük ve kurslara devam etmesini istedik. Çok şükür kursiyerimizin iyiye gitmesi bizi de mutlu ediyor" diye konuştu.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT