1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu'nun tedavisi evinde devam ediyor

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu'nun tedavisi evinde devam ediyor

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu, koronavirüse yakalandığını açıklamıştı. Maçoğlu, hastanede tedavisinin tamamlanmasının ardından evinde gözlem altında tutuluyor.

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu'nun tedavisi evinde devam ediyor

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu, koronavirüs tedavisinin tamamlanması sonrası evinde gözlem altında tutuluyor.

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 Haziran'da öksürük ve halsizlik şikayetleri ile Tunceli Devlet Hastanesi'ne başvurduğunu söyledi.

Maçoğlu, yaptığı açıklamada koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine hastanede Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda tedavi gördüğünü ve evinde tedavisine devam edilmesi kararı alındığını anımsattı.

Evde eşi ve kızı ile tedavilerinin sürdüğünü belirten Maçoğlu, "Doktorlarımızın önerisi doğrultusunda evimizde tedavimiz devam ediyor ve her geçen gün genel sağlık durumumuz daha iyiye gidiyor." dedi.

Sağlığın önemine vurgu yapan Maçoğlu, "İnsanlar bu pandemi sürecini hafife almasınlar ve kurallara uysunlar. Hayat devam ediyor diyoruz ve çevremizdeki insanlarla bir araya gelmek zorunda kalıyoruz ama bu durum da sosyal mesafe kuralına uyarak, maske takarak görüşmeleri gerektiğini hatırlatıyorum." diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu,22 Haziran'da koronavirüse yakalandığını açıklamıştı.

Maçoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını ve tedavi sürecinin Tunceli Devlet Hastanesi'nde başladığını ifade etmişti.

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Dün yaşadığım boğaz ağrısından sonra hastanedeki tetkiklerim ve yapılan test sonuçlarına göre Coronavirüs testi sonucum pozitif çıkmıştır. Tunceli Devlet Hastanesinde tedavi sürecim başlamıştır... En kısa zamanda haberleşmek üzere..."

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu'nun tedavisi evinde devam ediyor

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, bu paylaşımından kısa bir süre sonra yeni bir paylaşımda daha bulunmuştu.

Maçoğlu, paylaşımında "Şuan durumum iyi. Sık sık arandığımız  için telefonlarımız kilitlenmiş durumda. Günlük bilgilendirme yapacağız. İlginiz için teşekkür ederiz. En kısa zamanda görüşmek üzere." ifadelerini kullanmıştı.

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu'nun tedavisi evinde devam ediyor

FATİH MEHMET MAÇOĞLU KİMDİR?

Fatih Mehmet Maçoğlu 20 Aralık 1968 doğumlu. Türkiye'nin ilk TKP'li belediye başkanı olan Fatih Mehmet Maçoğlu'nun asıl mesleği laborantlık.

Tunceli'ye bağlı Çemberlitaş köyü doğumlu olan Fatih Mehmet Maçoğlu, ilköğrenimini Ovacık YİBO'da, orta öğrenimini Bingöl Sağlık Meslek Lisesinde tamamladı.
Meslek yaşamına 1989 'da Konya'nın Bozkır ilçesinde sağlık memuru olarak başladı. 1992 ile 2007 yılları arasında Tunceli'nin Pertek ilçesinde görev yaptı.

2007 yılından 2014 yılına kadar Tunceli Devlet Hastanesi'nin Acil Servis bölümünde Sağlık Memuru olarak çalıştı. 2014 seçimleri ile Ovacık Belediye Başkanı oldu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Fatih Mehmet Maçoğlu Ovacık'taki başarılı başkanlığı sonrası 2019 seçimlerinde Tunceli belediye başkan adayı yapıldı.

Eşi Gülistan Maçoğlu ise eşiyle gurur duyuyor, çok iyi bir baba ve eş olduğunu söyleyen Gülistan Maçoğlu verdiği bir röportajda eşi hakkında şunları şöylemişti;

"Evinde eşine ev işlerinde yardım eden, sevecen bir baba olarak çocuklarıyla çok ilgili, dışarıda gençlerle, halkla yakın ilgi kurar, ayrım yapmaz. Benim gibi sosyalist biridir"

Tunceli Belediye Başkanı Maçoğlu'nun tedavisi evinde devam ediyor

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT