Tunus halkı sokaklara döküldü: Kötüleşen yaşam koşullarını protesto ettiler

Tunus halkı kötüleşen yaşam koşullarından şikayetçi... Halk sesini duyurabilmek için Tatavin kentinde sokaklara döküldü. Yüzlerce insan kötüleşen yaşam koşullarını protesto etti. 

Tunus halkı sokaklara döküldü: Kötüleşen yaşam koşullarını protesto ettiler

Tunus Tatavin kentinde halk sokaklara döküldü. Halk uzun zamandır kötüleşen yaşam koşullarından şikayetçi. Seslerini duyurmak isteyen yüzlerce insan protesto için bir araya geldi. Dün gece başlayan protestolar, bugün de devam etti. Protestocular, farklı mahallelerden yürüyüşe geçerek, şehir merkezine kadar yürüyüş düzenledi. 

HALK YOLSUZLUKTAN ŞİKAYETÇİ

Tatavin kentinde dün gece saatlerinde başlayan protestolarda gerilim yükseldi. Öfkeli kalabalık,  Tatavin belediye binasına girmeye kalkıştı. Polisin protestoculara müdahale ettiği sırada arbede yaşandı. Öfkesini alamayan kalabalık, yolları kapatarak araba lastiklerini ateşe verdi. Sokaklara dökülen protestocular, yaşam koşullarının giderek daha da kötü bir hal almasından şikayet ediyor. Ayrıca kentte yolsuzlukların arttığı vurgulandı. 

Seslerini duyurmaya çalışan protestocular, kentte ekonomik reformun olmadığını ifade ederken, yerel yetkililerin istifa etmelerini talep etti. Tunus'ta yaşanan gerilim dolu anlarda yaralanan ya da ölen olup olmadığı konusunda açıklama yapılmadı.

aw282679-01.jpg

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡