1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Türk - Alman Yardım Sevenler Derneği’nden anlamlı yardım

Türk - Alman Yardım Sevenler Derneği’nden anlamlı yardım

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti (KRV )'nin Gelsenkirchen şehrinde faaliyet gösteren, Türk-Alman Yardım Sevenler Derneği (TAYSD), Türkiye'de faaliyet...

Türk - Alman Yardım Sevenler Derneği’nden anlamlı yardım

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti (KRV )'nin Gelsenkirchen şehrinde faaliyet gösteren, Türk-Alman Yardım Sevenler Derneği (TAYSD), Türkiye'de faaliyet gösteren Umut Treni Derneği aracılığı ile Türkiye'de yardıma muhtaç 90 çocuğu giydirdi.

Yardım faaliyetleri ile adından sıkça söz ettiren ve yardımları Almanya sınırları dışına taşan, Türk - Alman Yardım Sevenler Derneği bu kez de yardıma muhtaç 90 çocuğun bayram öncesi giyim ihtiyaçlarını karşıladı. Dernekten elde edilen bağış gelirleri ile Türkiye'de bir okulun tamirine ve bir çok çocuğun eğitimine harcayan dernek, Ramazan Bayramı dolayısıyla Türkiye'deki ihtiyaç sahibi çocukları sevindirdi.

Dernek Başkanı Necmiye Öztürk, dernek olarak sadece Almanya da değil, Türkiye'de bir çok yardım faaliyetlerinde bulduklarını ifade ederek, tüm yardım sevenleri, yardıma muhtaç insanlara destek olmaya davet etti.

Bu çocuklar hepimizin

Öztürk, "Türk - Alman Yardım Sevenler Derneği olarak yardıma muhtaç çocuklarımızın eğitimine, okul tamirine, engelli vatandaşlarımıza kadar bir çok alanda yardıma muhtaç insanlara yardım ettik. Yardıma muhtaç insanları titizlikle seçiyoruz. Yardımların doğru insanlara ulaşması önemli. Derneğimizde, tamamıyla gönüllü insanlarımız ile bu yardımları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda da bu seneki Ramazan Bayramı dolayısı ile Türkiye'deki 90 yardıma muhtaç çocuğumuzun giydirilmesine katkı sağladık. Türkiye'de faaliyet gösteren Umut Treni Derneği de bu yardımların ulaşmasını sağladı. Bu çocuklar bizim, sahip çıkmak da görevimiz" dedi. Derneğin gönüllü üyesi Aygül Yıldız ise yardımların takibi ve sağlıklı yapılabilmesi yönünde çalışma yaparak, çocukların giydirilmesini sağladı.

Türk - Alman Yardım Sevenler Derneği, üçü orta öğretim olmak üzere, on üç öğrenciye burs veriyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.