1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. ‘Türk bayrakları’ ve ‘Evet’ çıkartmaları vitrinleri süsledi

‘Türk bayrakları’ ve ‘Evet’ çıkartmaları vitrinleri süsledi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın konuşma yapmasına izin verilmeyen Hollanda'nın Rotterdam kentinde, vitrinler Türk bayrakları...

‘Türk bayrakları’ ve ‘Evet’ çıkartmaları vitrinleri süsledi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın konuşma yapmasına izin verilmeyen Hollanda'nın Rotterdam kentinde, vitrinler Türk bayrakları ve "evet" çıkartmalarıyla süslendi.

Rotterdam kentinde daha önce Gürcistan asıllı bir Türk'e ait olan dükkanın duvarlarına ve vitrinine asılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerinin Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb'in talimatı üzerine toplatılmasının ardından bu kez "Türk bayrakları" ve "evet" çıkartmaları asıldı.

Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, "Türk bayrakları" ve "evet" çıkartmalarının toplatılmayacağını belirterek, "Kentimizin Beijerlandselaan Caddesinde "Türk bayrakları" ve "evet" çıkartmalarını toplatmayacağım. Bunlar kamu alanını rahatsız edici değiller. Daha önce Erdoğan asılı posterler kamu alanını tehlikeye sokabilirdi. Şayet kamu alanına tehlike arz edecek posterlerin asılması söz konusu olsaydı elbette harekete geçirdim" dedi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT