1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk dünyası güçleniyor

Türk dünyası güçleniyor

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslar arası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD), TÜRKSOY ve Türk Dünyası Paneli kapsamında Türkistan'ın 2017 Türk Dünyası Kültür...

Türk dünyası güçleniyor

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslar arası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD), TÜRKSOY ve Türk Dünyası Paneli kapsamında Türkistan'ın 2017 Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesi münasebetiyle özel bir program gerçekleştirildiğini açıkladı.

TÜRKSOY ve Türk Dünyası Paneli İstanbul'da Gerçekleştirildi. Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. işbirliğinde, Türkistan'ın 2017 Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesi münasebetiyle özel bir program gerçekleştirildi.

"TÜRKSOY ve Türk Dünyası" başlıklı program, Kültür A.Ş. Genel Müdürlüğü yerleşkesinde yer alan Türk Dünyası Kültür Mahallesi'nde yapıldı. TÜRKSOY'un kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında geniş kapsamlı bir tanıtım gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, TÜRKSOY Ressamlar Buluşmaları'nda ortaya çıkan eserlerin yer aldığı bir sergi de açıldı. Toplantının açılışında söz alan İstanbul Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Kütük, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov'a yapılan işbirliği ve TÜRKSOY'un Türk dünyasına yönelik çalışmalarından dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi. Daha sonra söz alan Genel Sekreter Kaseinov ise, Kültür A.Ş. Genel Müdürüne TÜRKSOY'un tanınmasına yönelik yapılan işbirliğinden dolayı teşekkürlerini bildirdi.

Toplantıya İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İstanbul Başkonsolosu Mesim Haciyev, Irak Türkleri Dernek Başkanı Mehmet Tütüncü,Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslar arası Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan, Avrasya Türk Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda izleyici katıldı.

Toplantı kapsamında düzenlenen panelde, Azerbaycan TÜRKSOY Temsilcisi Elçin Gafarlı, Kazakistan TÜRKSOY Temsilcisi Askar Turganbayev, Kırgızistan TÜRKSOY Temsilcisi Kojogeldi Kuluyev ve TÜRKSOY İdari ve Mali İşler Dairesi Başkan Vekili Sancar Mülazımoğlu konuşmacı olarak yer aldı. Panelin ardından, Türk Cumhuriyetlerine dair resim sergisi açıldı. Ardından konuklara Türk Dünyası Zinnet Restorantında Türkistan pilavı ikram edildi.

Türk dünyası güçleniyor

Türk dünyası güçleniyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.