1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Türk Eczacılar Birliği'nden maske açıklaması: "Reçete karşılığında eczanelerden alınabilecek"

Türk Eczacılar Birliği'nden maske açıklaması: "Reçete karşılığında eczanelerden alınabilecek"

Türk Eczacılar Birliği, maske stoklarının bitmemesi adına N95, FFP2 ve FFP3 maskelerin sadece reçete karşılığında eczanelerden temin edilebileceği bilgisini paylaştı.

Türk Eczacılar Birliği'nden maske açıklaması: "Reçete karşılığında eczanelerden alınabilecek"

Türk Eczacılar Birliği, koronavirüs tedbirlerine ilişkin 'çok acele' ibralı yayımladığı yazıda maske stoklarının bitmemesi adına N95, FFP2 ve FFP3 maskelerin sadece reçete temin edilebileceği bilgisini paylaştı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Bilindiği üzere Dünya Sağlık Örgütü tarafından COVİD-19'un pandemik bir hastalık olduğu ilan edilmiştir.

Bakanlığımızca Ülkemizde COVİD-19'un yayılmasını önlenmesi, ihtiyaç planlamaları ile stok ve tedarik yönetiminin etkin bir şekilde yapılması, ülkemizde ürün erişebilirliğinin temin edilmesi, sağlık hizmeti sunumunun aksamaması ve kamu sağlığının korunması amacıyla gerekli tedbirler alınmış ve alınmaya devam etmektedir.

Bu kapsamda EN149 standardındaki (N95, FFP2 ve FFP3) maskelerin sadece eczanelerden ve reçete karşılığında verilmesi, reçetelerin gerektiğinde ilgili otoritelerce yapılan denetimlerde ibraz edilmek, talep edilmesi durumunda ise Kurumumuza gönderilmek üzere eczanede muhafaza edilmesi hususunda bilginizi ve gereğini rica ederim" 

bolge gundem

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT