1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türk Metal Sendika üyesi işçilerin protesto eylemi

Türk Metal Sendika üyesi işçilerin protesto eylemi

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde Türk Metal Sendikasına üye fabrika çalışanları, yapılan toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alınamayınca basın açıklaması...

Türk Metal Sendika üyesi işçilerin protesto eylemi

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde Türk Metal Sendikasına üye fabrika çalışanları, yapılan toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alınamayınca basın açıklaması yapmak için meydana indiler.

Türk Metal Sendikası'na üyesi yaklaşık 100 işçi, havanın yağışlı olması sebebi ile kapalı pazar yerinde bir araya gelerek, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'nın yüzde 3.2 lik zam teklifini protesto etti. Türk Metal Sendikası Osmaneli Temsilciliği Basın Sözcüsü İsa Daş İşci'nin basın açıklamasını okumasının ardından işçiler "MESS şaşırma, sabrımızı taşırma', "direne direne kazanacağız', "zafer direnen emekçinin olacak" sloganları atarak destek oldular.

Türk Metal Sendikası Osmaneli Temsilcisi Hanifi Gökenç, yaptığı açıklamada, işçiler için bıçağın kemiğe dayandığını ifade ederek, "Bu meydanları MESS'e dar edeceğimizi herkes bilsin. Yine haklı taleplerimiz masada kaldı. Siz üretmeye devam edin, ama iş emeğinizin alın terinizin karşılığını almaya gelince susun diyorlar. Biz MESS'in masaya gelip bizim alnımızın akıyla kazandığımız alın terimizi istiyoruz çok fazla da bir şey istemiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı, eylemse eylem, grevse grev, sonunda zafer mutlaka bizim olacaktır" dedi.

Türk Metal Sendika üyesi işçilerin protesto eylemi

Türk Metal Sendika üyesi işçilerin protesto eylemi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT