1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. TürkAkım doğal gaz hattı açılışına,4 farklı lider katılacak

TürkAkım doğal gaz hattı açılışına,4 farklı lider katılacak

TürkAkım doğal gaz boru hattının açılış törenine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra bir çok lider katılacak. Bunlardan bazıları; Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin, Sırbistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vuçiç ve Bulgaristan Cumhuriyeti Başbakanı Borisov olarak sıralanmış durumda.

TürkAkım doğal gaz boru hattının yarın yapılacak açılış törenine, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sırbistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç ve Bulgaristan Cumhuriyeti Başbakanı Boyko Borisov katılacak.

turkakim-dogalgaz-boru-hatti-aciliyor-liderler-istanbulda-bir-araya-gelecek-1578419046433.jpeg

AÇILIŞIN YANI SIRA BİR ÇOK ÖNEMLİ KONU ELE ALINACAK

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Rus doğal gazını Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya nakledecek TürkAkım doğal gaz boru hattının tamamlanması vesilesiyle düzenlenecek törene, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Sırbistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç ve Bulgaristan Cumhuriyeti Başbakanı Boyko Borisov da iştirak edecek.

turkakim-dogalgaz-896.jpg

Bu vesileyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuk devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi öngörülüyor. Söz konusu görüşmelerde, öncelikle ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek.

İkili ilişkilerin yanı sıra, Suriye ve Libya başta olmak üzere, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulması da planlanıyor.

 

 

HABERE YORUM KAT