1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Türker Arslan kimdir? Nereli? Kaç yaşında, neden öldü?

Türker Arslan kimdir? Nereli? Kaç yaşında, neden öldü?

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi ve eski TFF Tahkim Kurulu Başkanı Türker Aslan hayatını kaybetti. Bunun üzerine Türker Arslan'ın hayatı ve neden vefat ettiği merak konusu oldu. Peki Türker Arslan kimdir? Nereli? Kaç yaşında, neden öldü?

Türker Arslan kimdir? Nereli? Kaç yaşında, neden öldü?

Türk sporunda birçok alanda yöneticilik yapan avukat  Türker Arslan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Aslan'ın vefatı üzerine TFF ve Galatasaray baş sağlığı mesajı yayımladı. Bunun üzerine Türker Arslan kimdir? Nereli? Kaç yaşında, neden öldü? sorularının yanıtları merak konusu oluyor.

TÜRKER ARSLAN KİMDİR? NERELİ? TÜRKER ARSLAN BİYOGRAFİSİ

Türker Arslan,  6 Eylül 1942 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Türk avukat, eski TFF tahkim kurulu başkanı ve Galatasaray Divan Kurulu Üyesidir. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. İstanbul Barosu'na kayıtlı olarak uzun yıllardır avukatlık yapıyordu. Özel sektörde hukuk müşaviri ve üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. Uzun yıllar, çeşitli basın organlarında yazı işleri müdürlüğü ve spor yazarlığı görevini sürdürmüştür

.1959-1964 yılları arasında, Galatasaray Spor Kulübü'nde atletizm ve futbol dallarında lisanslı sporcu olarak görev yapmıştır. Bu kulüpte Yönetim Kurulu ve Sicil Kurulu üyelikleri yapmış, uzun yıllardır Divan Kurulu üyesi yapmıştır.

Bunun yanında uzun yıllar TFF Tahkim Kurulu’na başkanlık eden Türker Arslan, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) üyeliğinde bulundu. Türkiye Dopingle Mücadele Komisyonu Başkanlığının yanı sıra 1998 yılından beri Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Yönetim Kurulu üyesi olan Arslan, Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu üyeliği ile birlikte bir çok dernek ve vakfın üyesiydi.

Türker Arslan kimdir? Nereli? Kaç yaşında, neden öldü?

TÜRKER ARSLAN KAÇ YAŞINDA, NEDEN ÖLDÜ?

Türker Arslan 78 yaşındaydı. 4 Nisan bu yana koronavirüs salgını nedeniyle özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu, Türker'e geçtiğimiz hafta yapılan koronavirüs testinin sonucunun negatif çıktığı ancak akciğerlerindeki problemin giderilemedi ve hayatını kaybetti.

Arslan'ın yarın toprağa verilmesini beklendiği, cenaze töreniyle ilgili ailesinden açıklama yapılacağı belirtildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT