1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan flaş açıklama: Bugünden sonra...

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan flaş açıklama: Bugünden sonra...

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bugünden sonra Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nda ceza çıkmayan açıklamalara Etik Kurulu Talimatlarıyla işlem yapılacağı belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan flaş açıklama: Bugünden sonra...

TFF'den yapılan açıklamada, bugünden sonra kulüpler, yöneticileri ve mensuplarının basın ve yayın organları ile sosyal medyada yaptıkları bir kısım açıklamalar hakkında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nda cezaçıkmaması halinde Etik KuruluTalimatları kapsamında işlem yapılacağı belirtildi.

İşte TFF'nin açıklaması:

Bugüne kadar kulüplerimiz ile yöneticileri ve mensuplarının basın ve yayın organları ile sosyal medyada yaptıkları bir kısım açıklamalar hakkında sportmenliğe aykırı açıklama nedeniyle disiplin sevk işlemleri yapılmışsa da, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu veya Tahkim Kurulu tarafından ihlal unsuru oluşmadığı yönünde değerlendirme yapılmıştır.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nun karar ve içtihatları doğrultusunda Futbol Disiplin Talimatı kapsamında disiplin ihlali olarak değerlendirilmeyen ve bu bilgilendirmemizden sonra yapılacak benzeri açıklamalar hakkında, Etik KuruluTalimatı kapsamında işlem yapılabilmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığı hususunu kamuoyunun bilgisine sunarız

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT