1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Türkiye Gazeteciler İl Temsilcisi Yanık’tan Destici’ye kınama muhabire destek

Türkiye Gazeteciler İl Temsilcisi Yanık’tan Destici’ye kınama muhabire destek

Türkiye Gazeteciler Kırşehir İl Temsilcisi Sait Yanık, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin basın toplantısında İhlas Haber Haber Ajansı (İHA) muhabirine...

Türkiye Gazeteciler İl Temsilcisi Yanık’tan Destici’ye kınama muhabire destek

Türkiye Gazeteciler Kırşehir İl Temsilcisi Sait Yanık, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin basın toplantısında İhlas Haber Haber Ajansı (İHA) muhabirine yönelik davranışını kınadığını belirtti.

Yanık, görevi kamuoyuna bilgi aktarmak olan gazetecilerin bu denli saygısız bir üslupla toplumda rencide edilemeyeceğini söyledi. Görevi sadece referandum ile ilgili açıklama yapmak olan bir genel başkanın basın temsilcisine karşı davranışının siyasi etiğe de aykırı olduğunu söyleyen Yanık, "Büyük Birlik Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun da yanında bir İHA temsilcisinin olduğunu herhalde genel başkan unutmuş olmalı. Yaptığı davranış mesleğimize vurulmuş büyük bir hakarettir. Gazetecinin haklarını ihlal edilemeyeceği gibi bir genel başkan da üslubunu bozamaz. Türkiye Gazeteciler Kırşehir İl Temsilcisi olarak yapılanı talihsizlik olarak addediyor ama meslektaşımızın da daima yanında olduğumuzu bilmesini istiyorum" dedi.

Partisinin genel merkezinde referandum kararını açıklayan Destici, İHA muhabirine gösterdiği tavırla tepki toplamıştı.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT