1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türkiye ve Esed Güçleri arasındaki gerilimi tırmandıracak iddia

Türkiye ve Esed Güçleri arasındaki gerilimi tırmandıracak iddia

Esed Güçleri, Suriye'de 2012 yılından bu zamana kadar farklı grupların elinde bulnan Türkiye sınırındaki Bab el-Hava sınır kapısına 10 kilometre uzaklıktaki mevzilerde kontrol altına alındığı belirtildi.

Türkiye ve Esed Güçleri arasındaki gerilimi tırmandıracak iddia

Halep'in batısındaki 46. Alay karargahını ele geçiren Rejim Güçleri, eski Halep-İdlib yolunu ve sınırdaki Bab-el Hava sınır kapısı yolunun kesişme noktasında kontrolü ele geçirdiğini dile getirdi.

İKİ KÖYDE KONTROL SAĞLANDI

Gazete, ordu birliklerinin Atarib şehrine üç kilometre ve Bab el-Hava sınır kapısına 7 kilometre mesafede bulunduğunu kaydetti. Haberde, ayrıca ordunun Atarib yolu üzerindeki Urem Kubra ve Urem Sugra köylerinde de kontrolü sağladığı belirtildi.

BOLGE GUNDEM

KOMANDO TAKVİYESİ YAPILDI

Rejim Güçleri ile yaşanan gerilim sürerken Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından İdlib'deki gözlem noktalarına komando takviyesi yapıldı. Türkiye'nin farklı birliklerinden gönderilen çok sayıda komandonun bulunduğu 60 araçlık konvoy, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine ulaştı. Zırhlı personel taşıyıcıların yer aldığı konvoy, geniş güvenlik önlemleri altında İdlib'deki gözlem noktalarına yönlendirildi.

 

HABERE YORUM KAT