1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Türkiye'den koronavirüse karşı #EvdeKalTürkiye denildi

Türkiye'den koronavirüse karşı #EvdeKalTürkiye denildi

Koronavirüs için Türkiye millet olarak savaşmaya başladı. Bunun için kamu spotları ve “#EvdeKalTürkiye”, “#EvdeKal” etiketleriyle çeşitli kampanyalar başlatıldı. Bu süreçte evde kalmanın önemini vurgulayan sosyal medya kullanıcıları bu konuda birçok paylaşım yaptı

Türkiye'den koronavirüse karşı #EvdeKalTürkiye denildi

Koronavirüs'den dolayı Türkiye'de ilk ölümün gerçekleşmesinden dolayı sosyal medya kullanıcılşarı tarafından bu konuda evde kalmanın önemi vurgulandı. Sosyal medyada “#EvdeKalTürkiye”, “#EvdeKal” gibi etiketler kullanılarak binlerce mesaj paylaşıldı. Kullanıcılar, zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması yönünde uyarılarda bulundu. Bu etiketler, önceki akşamdan itibaren en çok kullanılan etiketler arasına girdi.

BİRÇOK MESAJ YAYINLANDI

Vatandaşlar, etiketlerle birlikte Sağlık Bakanlığı’nın virüse karşı açıkladığı 14 kuralı da paylaştı. Durumun ciddiyetini göstermek isteyen sosyal medya kullanıcıları, özellikle İtalya’dan görüntüler ve hastalıkla ilgili istatikleri paylaştı. İtalya’nın yaptığı hataların tekrar edilmemesini diledi.

Vatandaşlar ayrıca evde vakit geçirdiklerini gösteren fotoğraflar da paylaştı. Bazı belediyeler de bu çağrılara destek verdi.

Paylaşılan bazı mesajlar ise şöyle:

  • Ciddiye alın, evde kalın.
  • Bana bir şey olmaz demeyin.
  • Zorunlu durumlar dışında evimizden ayrılmayıp, virüs tehlikesine karşı mücadelede birbirimize destek olalım.
  • Virüs dolaşmıyor, dolaşan sizsiniz.
  • Evde kal, bu bir tatil değil.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT