1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Türkiye’nin geleceği gençler, Keçiören’de buluştu

Türkiye’nin geleceği gençler, Keçiören’de buluştu

Keçiören, Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) tarafından düzenlenen "Fikir, Oluş ve Diriliş Üniversite Teşkilat Buluşması"na ev sahipliği yaptı.

Türkiye’nin geleceği gençler, Keçiören’de buluştu

Keçiören, Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) tarafından düzenlenen "Fikir, Oluş ve Diriliş Üniversite Teşkilat Buluşması"na ev sahipliği yaptı.

Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye'nin dört bir yanından gelen çok sayıda üniversiteli öğrenci katıldı. Etkinlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet de hazır bulundu. TÜGVA'nın önemli bir misyonu yüklendiğini ve o misyonun gereği olarak gençlerle ilgili birçok organizasyona imza atmayı başardığını belirten Ak, "Bu nedenle ben TÜGVA yönetimine hepiniz adına teşekkür ediyorum. Bu buluşmaların özellikle Türkiye'nin geleceği açısından ve güçlü Türkiye'nin oluşumu açısından önemli adımlar olduğunun bilincinde olduğunuza inanıyorum" ifadesini kullandı.

"Millet olarak hedefimiz kendi ülkemizde barış, huzur, adalet, iyilik ve özgürlük içerisinde yaşamaktır"

Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu, ama çok daha büyük ve güçlü bir ülke haline gelme kapasitesinin de bulunduğunu vurgulayan Ak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin, geçmişi itibariyle tarihe altın sayfalar nakşetmiş bir milletin ülkesi olduğunu bilmemiz gerekiyor. Sadece kendimiz için değil, aynı zamanda bize umut bağlamış olan bütün mazlum ülkelerin insanlarının korunması, kollanması gerektiği bilinciyle de hareket etmemiz gerekiyor. Bizim devlet yapımızın içerisinde sadece kendimiz adına değil, başkaları adına da kaygılanan ve sorumluluk üstlenen bir yapımız var ve devletimizi insanı yaşatmak için var etmişizdir. Önce insan demişizdir ve insanı yaşat ki devlet yaşasın demişizdir. Biz bu ilke ile hep hareket etmişizdir ve şimdiye kadar kurmuş olduğumuz her devlette temel direk bu olmuştur. Hemen yanına da adaleti koymuşuzdur ve adaletli davranmayı bir devletin en önemli mihenk taşı haline getirmişizdir. Dolayısıyla bizim millet olarak hedefimiz kendi ülkemizde barış, huzur, adalet, iyilik ve özgürlük içerisinde yaşamaktır."

"Türkiye, misak-ı millinin ötesinde sınırlara sahip"

Ak, Türkiye'nin misak-ı millinin ötesinde sınırlara sahip olduğunu, Çin Seddi'nden Adriyatik Denizi'ne kadar uzanan geniş bir gönül coğrafyasının bulunduğunu kaydederek, "Bu sorumlulukla çalışmamız, kendimizi yetiştirmemiz ve hareket etmemiz gerekiyor. Bu nedenle ülkenin geleceği olan sizler kendinizi yetiştirirken, tasavvurlarınızı oluştururken hep bu bilinçle hareket etmelisiniz ve TÜGVA çerçevesinde bu gayelerle hizmet etmek, faydalı olmak için en iyi şekilde kendinizi yetiştirmelisiniz" dedi. Üniversite yıllarındaki hocası Sabahattin Zaim'in kendilerine söylediği "Bizim görevimiz iyi, güzel ve faydalı insan yetiştirmek. Sonra bu insan nereye giderse gitsin, iyi ve güzel işler yapar, bu millete, vatana ihanet etmez. Dolayısıyla bizim işimiz iyi insan yetiştirmek olmalı" sözünü hatırlatan Mustafa Ak, "Allah razı olsun ondan, birçok iyi ve güzel insan yetiştirdi. Bunlar içerisinden bir tanesi de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Emek verilen o yüzlerce insanın içerisinden bir tanesi çıkar, öyle bir şey yapar ki inanın bütün çabalarınızın karşılığını alırsınız" şeklinde konuştu.

"Hayatın akışı üniversiteden sonra bir anda hızlanıyor"

Üniversite öğrencilerine tavsiyelerde de bulunan Ak, üniversite yıllarının bir insanın hayatındaki en önemli dönem olduğunun altını çizerek, "Çünkü bu dönem insana kendisini yetiştirmesi için önemli fırsatlar sunar. Sadece dersleri değil, hayatı da iyi okumanız gerekir. Aynı zamanda bulunduğunuz şehri, yaşadığınız çağı da okumanız lazım. Vakıf hizmetleri ve çalışmalarına mutlaka katılalım. Mutlaka sanat veya sporla uğraşıp ikinci bir yeteneğimizi ortaya çıkaralım. Hayatın akışı üniversiteden sonra bir anda hızlanıyor. Bir yabancı dili mutlaka öğrenelim" değerlendirmelerinde bulundu.

"Keçiören Belediyesi, AK Partili belediyeciliğin en önemli örneklerinden bir tanesidir"

Keçiören Belediye Başkanı Ak, 903 bin nüfusuyla Keçiören'in Türkiye'nin en büyük AK Partili ilçesi olduğuna dikkat çekerek, "Keçiören belediyecilik hizmetleriyle, yaptığı faaliyetleri ve gerçekleştirdiği projeleriyle AK Partili belediyeciliğin en önemli örneklerinden bir tanesidir. Biz merkezde ve Başkent'te olmanın avantajlarından da yararlanabiliyoruz. Keçiören'e yurtdışından gelen misafir heyetler, öğrenciler ve yerel yöneticiler, yapılan hizmetleri ve projeleri de yerinde inceleyip örnek alıyorlar" açıklamasını yaptı.

Ak, konuşmasının sonunda gençlerle bu buluşmayı gerçekleştiren TÜGVA'ya tekrar teşekkür ederek, "Ülkemizin dört bir yanından gelen kardeşlerimizi Keçiören'de ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum" dedi.

Türkiye’nin geleceği gençler, Keçiören’de buluştu

Türkiye’nin geleceği gençler, Keçiören’de buluştu

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.