1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Türkiye'yi sarsan cinayete ilişkin flaş gelişme!

Türkiye'yi sarsan cinayete ilişkin flaş gelişme!

Twitter hesabında Aleyna Çakır cinayetine ilişkin paylaşımda bulunan gazeteci Erk Acarer, genç kızı öldürdüğü iddia edilen Ümitcan Uygun'un annesinin intihar ettiğini açıkladı. Ümitcan Uygun'un annesi başına tek el silahla ateş etmiş olarak ölü bulundu.

Twitter'da Aleyna Çakır cinayetine ilişkin dikkat çeken bir paylaşımda bulunan gazeteci Erk Acarer, genç kızı öldürdüğü iddia edilen Ümitcan Uygun'un annesinin intihar ettiğini açıkladı. Paylaşımda Ümitcan Uygun'un annesinin öldüğü belirtildi.

Aleyna Çakır'ı darp edip öldürdüğü iddia edilen Ümitcan Uygun'un annesinin intihar ettiğini söyleyen Erk Acarer'in paylaşımı şu şekilde:

"Aleyna Çakır dosyası şüphelisi Ümitcan Uygun’un annesinin intihar ettiği ve yaşamını yitirdiği bilgisi ulaştı."

Erk Acarer'in paylaşımı:

ÜMİTCAN UYGUN'UN ANNESİNİN ŞÜPHELİ İNTİHARI

Ümit Can’ın Sosyal Hizmetler’de görev yapan annesi hakkında, Aleyna Çakır gibi yurtta kalan genç kızları gece hayatına yönlendirildiği iddiası üzerine Bakanlık soruşturma başlatmıştı.

 G.U hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Çalışma Bakanlığı müfettişleri bugün soruşturma başlatmıştı. Ümit Can'ın annesi G.U'nun bugün akşam saatlerinde şüpheli bir şekilde intihar ettiği öğrenildi.

t1.jpg

3 Haziran'da Ankara'daki evinde ölü olarak bulunan 21 yaşındaki Aleyna Çakır'ın ailesi talihsiz kızlarının cinayete kurban gittiğini savunuyordu. Kızlarının öldürüldükten sonra intihar süsü verildiğini savunan aile şüpheli olarak kızlarının erkek arkadaşı Ümit Can'ı işaret ediyordu.

Aleyna Çakır'ın komşuları ve arkadaşları da genç kızın sürekli şiddet gördüğünü söyleyip cinayet ihtimali üzerinde durdu.

t2.jpg

Aleyna Çakır gibi Sosyal Hizmetler yurdunda kalan kızların Ümit Can'ın annesi tarafından gece yaşamına yönlendirildiği iddiası üzerine Bakanlık soruşturma başlattı. Bakanlık soruşturmasının ardından Ümit Can'ın annesi G.U bugün akşam saatlerinde başına tek el silahla ateş etmiş olarak ölü bulundu.

t3.jpg

t4.jpg

ÜMİT CAN UYGUN'UN AÇIKLAMASI

Şüpheli Ümitcan Uygun annesininin ölümünden sonra flaş açıklamalarda bulundu.

Uygun, "Sayın Süleyman Soylu size yalvarıyorum bu saatten sonra susmak yok. Hepsinin elini ayağını öperim" dedi.

Uygun'un avukatı ise, "Tiyatrocuları çıkartıp Gülay Uygun'a iftira attı ve o kadın bunları yediremedi. Gülay Uygun bana sabah mesaj attı. 'Benim hiçbir suçum yok' dedi. Bu olayların tek suçlusu medya maymunlarıdır, Müge Anlı'dır. Olayların çözülecek yeri adliyedir" dedi.

Ümitcan Uygun'un babası da, alkollü şekilde kameralar karşısına geçerek konuştu. Alkol yüzünden ayakta duramayan Ümitcan Uygun'un babası, "Benim eşim yanına not bırakmış. Benim ölüm nedenim Müge Anlı'dır diye. Cumhurbaşkanım ben bu yollarda çok koştum. Has ülkücüyüm ömrüm boyunca sana oy verdim. Sayın Süleyman Soylu, benim eşim çok gururlu. Aleyna'nın babası kendi kızına tecavüz etmiş. Allahsız Müge Anlı. Allah onu perişan etsin" dedi.

 

Bölge Gündem
Editör Ekibi
HABERE YORUM KAT
2 Yorum