1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Tütüncü’den müteahhitlere destek

Tütüncü’den müteahhitlere destek

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, Kepez Müteahhitler Derneği toplantısında ilçesini modernleştiren müteahhitlere her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Tütüncü’den müteahhitlere destek

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, Kepez Müteahhitler Derneği toplantısında ilçesini modernleştiren müteahhitlere her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Kepez Müteahhitler Derneği'nin Sakarya Parkı'nda düzenlediği toplantıya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel ile Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü katıldı.

Toplantıda Başkan Tütüncü, ilçesinin modernleşmesinde pay sahibi olan müteahhitlerin hep yanında olduklarını, bundan sonra da olacaklarını vurgulayarak konuşma yaptı.

Kepez'e Büyükşehir desteği

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel'in bürokratlarına Kepez'in sorunlarıyla ilgilenilmesi için peşin talimat verdiğini açıklayan Tütüncü, Büyükşehir bürokratlarına direkt taleplerini iletebilmelerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Türel'in Kepezli müteahhitlerin problemlerini çözülmesine katkı koyacak bu toplantıya katılmasının takdir edilmesi gereken bir davranış olduğunu belirten Tütüncü, "Türel başkanımızın buraya gelmesi, Kepez'in yapı sektörü sorunlarını çözümlendirmesi konusundaki ilgisini ve alakasını gösteriyor" dedi.

Vatandaş eliyle kentsel dönüşüm

Kepez'de birçok kentsel dönüşüm planlamaları yapıldığını hatırlatan Tütüncü, bunların birincisinin vatandaş eliyle olan modeli olduğunu söyledi. Bu yöntemle vatandaşları müteahhitlerle oturup konuşabilecekleri bir ortam sağladıklarını belirten Tütüncü, Ahatlı ile Yenidoğan Mahalleleri'nin bu yöntemle yenilendiğini söyledi.

Büyük parsellerde modern yapılar

Günümüzde üçüncü kentsel dönüşüm uygulamalarının sürdüğünü anlatan Tütüncü, "Bunlardan birisi olan Yeni Emek Mahallesinde 4 farklı imar planı vardı. Bu plana kimi bina 2 katlı, kimisi 3 katlıydı. Yeni imar planıyla çeşitli büyüklüklerde parseller yapıldı. Hak sahipleri istedikleri müteahhitlik firmasıyla anlaşarak, daha yüksek katkı, daha fazla sosyal ortamlar kazandıkları yeni bir yaşam merkezine kavuşuyorlar" dedi.

Depreme dayanıklı binalar

Mahallelerdeki 50- 60 yıllık binaların yıkılarak yenilerin yapılacağını ifade eden Tütüncü, "Depreme karşı dayanıklı yapılaşma, kentin rantını arttırma, inşaat sektörünü hareketlendirici faaliyetlerle ekonomiye can veren çalışma oldu. Bu faydaları bundan sonra da birlikte sağlayacağız."

Tütüncü’den müteahhitlere destek

Tütüncü’den müteahhitlere destek

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.