Tuvana Türkay kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Hangi dizi ve filmlerde rol aldı?

Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Tuvana Türkay hem oyunculuğu hemde güzel fiziğiyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Peki Tuvana Türkay kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Detaylar haberimizde...

Tuvana Türkay kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Hangi dizi ve filmlerde rol aldı?

Tuvana Türkay, 3 Ekim 1990 tarihinde İstanbul Üsküdar'da doğmuştur. Babası Bulgaristan göçmeni annesi ise Rizelidir. İstanbul Güneş Kolejinden mezun olduktan sonra Beykent üniversitesi Radyo tv sinema bölümünde okumaya başladı.

9 yaşında reklam filmlerinde oynamaya başladı. Tuvana Türkay, Kent Şeker, Türk Telekom, Only Ped, Akbank, Ayyıldız GSM, Kek Reklamı, Coca Cola gibi birçok reklam filminde oynadı. "Akademi Neo"dan oyunculuk dersleri aldı. Bunun haricinde bir sene 1 sene şan ve diksiyon dersleri aldı.
Tuvana Türkay 2012- 2013 yılları arasında milli futbolcu Sercan Yıldırım ile birlikte oldu.

Tuvana Türkay kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir?

Tuvana Türkay , 2014 yılında "Kara Para Aşk" adlı dizide Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre ile birlikte oynadı.

Oyunculuğun yanı sıra şarkıcılıkla da ilgilenen Türkay, 2015 yılında Enbe Orkestrası'nın albümünde sözü müziği kendisine ait olan Ara Ne Olursun isimli parçayı seslendirmiş ve büyük beğeni kazanmıştır. Daha sonra Mustafa Ceceli aranjörlüğünde "Tuana" şarkısını coverlamıştır. Ayrıca şarkı sözü ve beste de yapmaktadır.

Son dönemin yıldızı parlayan oyuncu Tuvana Türkay 1.75 boyunda ve güzel fiziği ile dikkat çekiyor. Tuvana Türkay, günde yaklaşık 10 km yürüyen ve fit görünümünü buna bağlıyor.

Tuvana Türkay 2012- 2013 yılları arasında milli futbolcu Sercan Yıldırım ile birlikte oldu.Tuvana Türkay , 2014 yılında “Kara Para Aşk” adlı dizide Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre ile birlikte oynadı. 

27 Mart 2015 tarihinde vizyona girecek olan “Güvercin Uçuverdi” adlı sinema filminde Atalay Demirci baş rolde oynadı. İlk sinema filminde Atalay Demirci‘ye duayen oyuncular Salih Kalyon, Zerrin Sümer, Ali Erkazan, Erdal Tosun ve Ayşen Gruda ve Tuvana Türkay eşlik edecekler. 

Tuvana Türkay kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Hangi dizi ve filmlerde rol aldı?


ROL ALDIĞI FİLMLER

2013 Eksik Sayfalar Ayşegül Başrol Oyuncusu 
2015 En Güzeli Gizem Başrol Oyuncusu 
2015 Güvercin Uçuverdi Sema Taşkın Başrol Oyuncusu 
2015 Bizans Oyunları (Geym Of Bizans) Ayçörek Hatun Başrol Oyuncusu 
2016 Somuncu Baba Aşkın Sırrı Necmiye Başrol Oyuncusu 
2016 Sen Sağ Ben Selamet Başrol Oyuncusu 
2017 Olanlar Oldu Aslı Başrol Oyuncusu 

ROL ALDIĞI DİZİLER

2009 Ayrılık Kevok Başrol Oyuncusu 
2010 Nakş-ı Dil Sultan Nakş-ı Dil Sultan Başrol Oyuncusu 
2010-2012 Yer Gök Aşk Bade Palalı Hancıoğlu Başrol Oyuncusu 
2014 Kara Para Aşk Bahar Çınar Başrol Oyuncusu 
2016 Oyunbozan Ece Başrol Oyuncusu 
2017 Deli gönül Fatmanur Başrol Oyuncusu 

Tuvana Türkay kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Hangi dizi ve filmlerde rol aldı?

Tuvana Türkay bir dönem Rafet El Roman ile yaşadığı aşk ile de adını duyurmuştu. Engin Akyürek ile de bir dönem aşk yaşadığı iddia edilen Tuvana Türkay en son olarak Alper Potuk ile görülmüştü.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡