1. HABERLER
  2. YEREL
  3. TUZKAM iş arayanlara umut kapısı olmaya devam ediyor!

TUZKAM iş arayanlara umut kapısı olmaya devam ediyor!

Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi (TUZKAM), 2021 yılında işveren ve iş arayanları buluşturmaya devam ediyor. Yılın ilk 8 ayında çalışmalarına hız veren TUZKAM, sanayi, teknoloji, imalat, gıda, tekstil gibi sektörlerde 6 bin 500 iş arayan vatandaşa iş imkanı sundu.

TUZKAM iş arayanlara umut kapısı olmaya devam ediyor!

İşverenlerin sağladığı iş imkanlarını iş arayan vatandaşlarla buluşturan Tuzla Belediyesi Kariyer ve İstihdam Merkezi, 2021 yılının ilk 8 ayında 6 bin 500 iş arayan vatandaşa istihdam sağladı.

TUZKAM’a başvuran vatandaşların özgeçmişleri, personel arayan firmalara ulaştırarak daha hızlı bir istihdam desteği sağlanırken personel arayan firmalar için de toplu iş görüşmeleri düzenleniyor. Ayrıca iş arayan vatandaşlar TUZKAM’ın internet sitesinde 200’ü aşkın iş ilanından kendileri için en uygun olan ilanı seçerek iş başvurusunda bulunabiliyor. Tuzla Belediyesi ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi iş birliği ile yüzlerce farklı branşta mesleki yeterlilik eğitimleri de veriliyor.

TUZKAM iş arayanlara umut kapısı olmaya devam ediyor!

“BİR KİŞİNİN BİLE EVİNE EKMEK GÖTÜRMESİNE VESİLE OLMAK BİZİ MUTLU EDİYOR”

İstanbul'un 8 organize sanayi bölgesinden 5'ine ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Kariyer ve İstihdam Merkezimiz ile işveren ve işçi arasında köprü kurarak hem iş arayana iş buluyor hem de istihdama katkı sağlamaya devam ediyoruz. Birçok önemli markaların üretim tesisleri Tuzla’da. Bu bize çok önemli avantajlar sağlıyor. Ayrıca, Tuzla’daki firmaları dolaşan bir ekibimiz var. Firmalarımızı ziyaret ederek işçi ihtiyaçlarını belirliyorlar. İşverenlerimizin talepleri doğrultusunda bize iş için başvuran vatandaşlarımızı eşleştirip uygun pozisyonlara yönlendiriyoruz. Bir kişinin bile evine ekmek götürmesine vesile olmak, onlara umut olmak, dualarını almak bizleri gerçekten çok mutlu ediyor” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT