1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla Belediye Başkanı Halk Meclisinde Vatandaşlarla Buluştu.

Tuzla Belediye Başkanı Halk Meclisinde Vatandaşlarla Buluştu.

Tuzla Belediye Başkanı Halk Meclisinde Vatandaşlarla Buluştu.

          Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Mimarsinan Mahallesi sakinleriyle Halk Meclisinde bir araya geldi. Mahallesi’ndeki 726 parsel hakkında bilgi verilen toplantı, Mimarsinan Mahallesi Semt Konağında düzenlendi.

          Toplantıya Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk ve Serhan Kural birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Belediyenin tamamlanan ve inşası devam eden çalışmaları hakkında slâyt sunum eşliğinde bilgi verdiği toplantıda 726 parseldeki alanın asfaltlanacağı, altyapı ve aydınlatma eksikliğinin giderileceğini, mezarlık alandaki alana açık hava düğünlerine imkân sağlayacak iki park ve spor tesisi yapılacağı açıkladı. İlçenin her noktasını aynı sorumluluk ve hassasiyetle çalıştıklarını belirten Yazıcı ayrıca “Mimarsinan Mahallesi, İstanbul sınırını oluşturan bir yerleşim bölgesi ama İstanbul’un merkezinde şehircilik standardı adına ne var ise buraya da o hizmetleri sunuyoruz. İstanbul’un en ucundayız ama bu mesafeyi hizmetlerimizle ortandan kaldırıyoruz” dedi.

        Mimarsinan Mahallesi’nde alt yapı ve üstyapı çalışmalarının sürdüğünü belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,  mahalleye sosyal alanda yapacakları en önemli çalışmanın Şifa AVM projesi olduğunu söyledi. Başkan Yazıcı bu çalışmanın ticari değil sosyal alanda ihtiyacı karşılayacağını belirti.

       726 parselde neden her hangi bir çalışma yapılmadığı sorusu üzerine Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı bu alanla ilgili yargı süreci hakkında bilgi verdi. Söz konusu alanda 60 yıllık yargı sürecinin devam ettiğini belirten Başkan Yazıcı “Bugün kayıtlara baktığımızda 726 parselin tapu hanesi boş gözüküyor. Yargı süreci devam ediyor. Yargıda devam eden bir konuda hiç kimsenin bir şey yapması söz konusu olamaz” dedi. Yargı sürecini bazı kaynaklar tarafından yanlış yorumlandığı belirten Yazıcı “Yargı süreci devam ettiği için 726 parsele hizmet sunamıyoruz. Tapusu olamayan yere asfalt yapamayız. Çivi bile çakamayız. Bunu bilinçli olarak farklı yönlere çekmek isteyenler var. Bazı dönemlerde ‘726 parseldeki evler yıkıldı yıkılacak yıkılıyor’ şeklinde dedikodular çıkartılıyor. Bazen de ‘Burası birilerine peşkeş çekilecek o aldı bu aldı’ deniliyor. Bu dedikodular yargı süreci nedeniyle hizmet getiremediğimiz için çıkarılıyor, Size gelip ‘Ben buradaki sorunu çözerim ‘ diyen de yalan söylüyor şeklinde konuştu.     

     726 parselde yapılacak hizmetlerle ilgili Başkan Şadi Yazıcı arkadaşlarına verdiği “Bu dedikoduları kesmenin tek yolu hizmettir. Biz de risk alıyoruz. Arkadaşlar yarın bu alana gidip çalışmalara başlıyorsunuz” talimatı salonda alkışla karşılandı. Başkan Yazıcı söz konusu alanla ile ilgili yapacakları hakkında söyle konuştu. “726 parselde altyapı ile ilgili eksikleri gidereceğiz. Bordür yolları yapacağız. Aydınlanma ile ilgili eksikleri ortadan kaldıracağız. Bu bölgede kır düğünleri tercih ediliyor. Mezarlık alanına iki park yapacağız ve bu parlar içinde açık hava düğünleri yapılabilecek şekilde düzenlenecek. Ayrıca buraya bir spor tesisi de yapacağız.”

     Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, vatandaşlara “Tuzla Belediyesi sizin” mesajını verdi. Ardından “Ben sizin adınıza bu işi yapıyorum. Seçimde verdiğiniz yetkiyle çalışıyorum. Seçim zamanı dediğim gibi ben şehrinizde belediye başkanı değil, evinizde ailenizden biri, aile reisiniz olmak istiyorum” şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT