1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla Belediyesi düzenlediği eğitimlerle 575 kadına meslek edindirdi

Tuzla Belediyesi düzenlediği eğitimlerle 575 kadına meslek edindirdi

18-40 yaş arası Tuzlalı 575 kadın, birbirlerinden farklı konularda düzenlenen eğitimlerle meslek edindi, 3-6 yaş arasındaki çocukları da okul öncesi eğitim aldı.

Tuzla Belediyesi düzenlediği eğitimlerle 575 kadına meslek edindirdi

18-40 yaş arası Tuzlalı 575 kadın, birbirlerinden farklı konularda düzenlenen eğitimlerle meslek edindi, 3-6 yaş arasındaki çocukları da okul öncesi eğitim aldı. İstihdam edilecek annelerin 3-6 yaş grubundaki çocuklarına da ilk 3 ay eğitim ve kreş hizmeti verilecek.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın “Eğitim Kenti Tuzla” vizyonunda, Türkiye’nin ilkleri arasında yer alan Anne Çocuk Eğitim Merkezi modeli, kadınlara istihdam fırsatı sağlayan yeni bir projenin de fikir öncülüğünü sağladı. Tuzla Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Sebahattin Zaim Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Tuzla Anne Çocuk Eğitim Modeli ile Kadın İstihdam ve Kariyer Merkezi projesinden 575 kadın yararlandı. 18-40 yaş arası anneler birbirlerinden farklı konularda düzenlenen eğitimlerle meslek edindi, annelerin 3-6 yaş arasındaki çocukları da okul öncesi eğitimleri aldı. Hedef gruptaki kadınların ihtiyaç ve kariyer planlarına yönelik eğitim çalışmaları kapsamında mesleki eğitimler, yönetici geliştirme eğitim programı, kariyer gelişim eğitimleri, işe geçiş eğitim programı düzenlendi. Kadınlar, kendini mesleki açıdan yeterli hale getirme ve başarılı bir kariyer oluşturma hedefleri doğrultusunda kapsamlı bir programdan yararlandı. Çocuklara verilen okul öncesi eğitim kapsamında da sanat, müzik, oyun, İngilizce, yüzme, geziler ve sosyalleşmelerini sağlayacakları birçok etkinlikler düzenlendi.

Örnek Bir Projeye İmza Atıldı
Tuzla Anne Çocuk Eğitim Modeli ile Kadın İstihdam ve Kariyer Merkezi’nin 6 aylık eğitim programı, kursiyerlere sertifikalarının verildiği törenle sona erdi. Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, törende yaptığı konuşmada “Kadınların hayat koşullarına uyum sağlayıp, çalışma hayatında başarılı olmaları için mutlaka desteğe ihtiyaçları olduğunu düşünüyoruz. Çocuklu annelerin çalışma hayatına adaptasyonda zorluk çektikleri bir gerçektir. 575 kardeşimiz bu projeden istifade ettiler. Kadınların buradaki kazanımlarıyla hem sosyal hem de çalışma hayatına uyum sağlarken çocuklarını da ihmal etmeden yetiştirebilmeleri çok önemli. Takdir edersiniz ki çocuk yetiştirmek kolay bir şey değil. Çoccuklar, özel ilgi bekliyorlar. Çocuklarımızın annenin çalışma koşullarından etkilenmemesi için mutlaka bu ve benzer projelerle çocukların da ihmal edilmemesi ve desteklenmesi gerekmektedir. Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı, kadınlar ve çocukların eğitimi için bu projeyi yürekten destekledi ve bu anlamda çok güzel bir projeye imza atıldı. İşbirliği içinde olduğumuz kurumlara ve katılımcılara teşekkür ederim” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.