1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tam kapanmada ihtiyaç sahiplerine desteklerini sürdürüyor!

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tam kapanmada ihtiyaç sahiplerine desteklerini sürdürüyor!

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Ramazan'da Bağışçılar ve hayırsever iş insanlarının destekleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmaya devam ediyor. Tam kapanma sürecinde oluşabilecek mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalarını sürdüren Gönül Elleri Çarşısı, aralıksız takip yaparak desteklerini sürdürüyor.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tam kapanmada ihtiyaç sahiplerine desteklerini sürdürüyor!

2 milyon 500 bin Türk Lirası değerinde market çeki, giyim çeki ve gıda kolisini Ramazan ayı boyunca toplayan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, 14 komisyon tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtımını ara vermeden sürdürüyor.

Yıl boyunca alan el ile veren eli buluşturan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, yaptığı yardım çalışmalarını Ramazan ayında da artırarak sürdürüyor. Gönül Elleri Çarşısı’nın 14 komisyonu tarafından tüm yıl boyunca ihtiyaçları giderilen ailelere toplam değeri 2 Milyon 500 bin Türk Lirası market çeki, giyim çeki ve temel gıda malzemelerinin olduğu yardım kolisi dağıtımı aralıksız devam ediyor.  Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın da çalışmalarına bizzat destek verdiği Gönül Elleri Çarşısı, 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak tam kapanma sürecinde olası mağduriyetlerin giderilmesi için tüm ihtiyaç sahibi ailelerin kapısını çalacak.

gonul-elleri-cars-ramazan-yardmlar-5.jpg

TAM KAPANMADA ÇOCUKLAR UNUTULMUYOR

Tuzla’nın tüm sokaklarında her bir kapıya uğrayıp ihtiyaç sahipleri için çalışmalarını sürdüren Gönül Elleri Çarşısı Kadın Kent Gönüllüleri Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tam kapanma sürecinde çocukların da yanında yer alıyor. İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına da Gönül Elleri Çarşısı görevlileri tarafından oyuncaklar ve resim defteri hediye ediliyor.

gonul-elleri-cars-ramazan-yardmlar-4.jpg

''ONLARIN MUTLULUĞUNU GÖRMEK BİZİM İÇİN HEYECAN VERİCİ''

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı kurucu gönüllülerinden Tuğba Muslu, “Her yıl Ramazan ayında yardım organizasyonumuzu yapıyoruz. Ramazan boyunca, Gönül Elleri Çarşısı’na yapılan başvuruların incelenmesi neticesinde, ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen tüm ailelerimize kişi sayısına göre gıda yardımı yapıyoruz. Bu çalışmalarımızı ailelerimizin ihtiyaçlarını giderebilmeleri için hassasiyet içinde kesintisiz sürdürüyoruz. Yine her Ramazan ayı içerisinde gelenekselleştirdiğimiz bir diğer çalışma da yaklaşık 3 bine çocuğumuza kıyafet ve bayramlık yardımı yapılmasıdır. Kadın Kent Gönüllülerimizin hassas çalışması İle engelli, yetim çocuklarımızın da olduğu miniklerimizin sevincine ortak okuyoruz. Bu vesile ile çocuklarımız kendilerine hediye edilen çeklerle gönüllerince gidip alışveriş yapabiliyor. Onların mutluluğunu görmek ve bayram sevinçlerini yaşamak bizim için de çok heyecan verici oluyor. Biz Gönül Elleri Çarşısı çatısı altında kocaman bir aile olduk. Öyle ki artık, gün içerisinde bir ihtiyaç sahibinin bir sorunu aklımıza geliyor ve hemen telefona sarılıp o konuda bilgi almaya çalışıyoruz. Bu çalışmalar ve emekle gittikçe genişleyen bir aile olduk. Bu da dediğim gibi sadece gönül ile yapılacak bir şey. Heyecanla yapılacak bir şey” dedi.

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT