1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısından okula hazırlıkta öğrencilere büyük destek!

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısından okula hazırlıkta öğrencilere büyük destek!

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, çocukların okul ihtiyaçlarını karşılamak için ''Gelecek Seninle Güzel'' sloganıyla ilçe genelinde bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında harekete geçen Gönül Elleri Çarşısı ekipleri, Tuzla’daki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına okul çantası ve kırtasiye malzemesi dağıttı.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısından okula hazırlıkta öğrencilere büyük destek!

İlçe genelinde ihtiyaç sahibi öğrencilerinin okul gereksinimlerini karşılamak için harekete geçen uzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, başlattığı kampanya ile okula giden öğrencilerin yüzünü güldürdü. “Gelecek Seninle Güzel” sloganıyla gerçekleşen projeye yardımda bulunan bağışçıların desteğiyle toplanan okul çantaları, defter, kalem, silgi, boyama kitabı, kalem kutusu, beslenme çantası gibi kırtasiye malzemeleri özenle hazırlanarak ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırıldı.

Pandemi sürecinden dolayı uzun süredir okula gitmeyen öğrencilere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, okula başlama zamanında da ihtiyaç sahibi sahibi ailelerin çocuklarının kırtasiye malzemelerini karşıladı. Bağışçıların destekleri ile okula hazırlıkta zorlukları aşan öğrencilerin mutlulukları ise yüzlerinden okundu.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısından okula hazırlıkta öğrencilere büyük destek!

“EĞİTİME HAZIR BİR TUZLA İLE EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLIYORUZ”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ''Pandemi sonrasında okulların açılıyor olması bizleri gerçekten heyecanlandırıyor. Çocuklarımızın yine yüz yüze eğitimin yapılabileceği bir döneme giriliyor olması, sadece bilgi ile değil sosyalleşmeleri açısından da çok kıymetlidir. Yüz yüze eğitimin başlayacak olması biz yerel yönetimleri de farklı bir şekilde heyecana itti. Hem fiziki şartlar açısından okulların hazırlanması, hem eğitim materyalleri ile beraber eğitimin daha kaliteli bir noktaya getirilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığımız ile yapmış olduğumuz çalışmalar, aynı zamanda bütün çocuklarımızın maddi ve manevi bütün ihtiyaçlarını karşılayacak olan Gönül Elleri Çarşımızın yapmış olduğu çalışmalar ile eğitime hazır bir Tuzla ile eğitim öğretime başlıyoruz'' dedi.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısından okula hazırlıkta öğrencilere büyük destek!

''BAŞARILI GENÇLERİN YETİŞMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ''

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ''Yardım meleği gibi çalışan Kadın Kent Gönüllülerimizin hep birlikte yapmış olduğu bir çalışmada, pandemi öncesinde yapmış olduğumuz çanta, defter, kalem ve kıyafet yardımlarının bu dönemde de eğitim materyallerinin yardımı konusunda mağdur ailelerimize destek olacağız. Çocuklarımızın eğitim ve öğretiminin yeni bir çanta alma heyecanını, maddi durumu iyi olsun olmasın her zaman çocukları heyecanlandırır. Çanta heyecanı ile defter, kalem, boyama kitabı ile birlikte yeni eğitim öğretim yılına başlayıp başarılı gençlerin yetişmesi için biz de elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle mağdur ailelerimizin çocuklarının çanta defter kalem yardımlarımız yapılırken tabi ki şehit ve gazilerimizin çocuklarına ve bütün dezavantajlı kesimlerin çocuklarına yardım etmeye çalışıyoruz. Onlar bizim çocuklarımız. Onları seviyoruz'' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT