1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla Belediyesi'nden kan bağışı çağrısı!

Tuzla Belediyesi'nden kan bağışı çağrısı!

Kan stoklarının azalması üzerine Kızılay tarafından yapılan kan bağışı çağrısına destek olan Tuzla Belediyesi, Tuzla Kızılay Şubesi ile kan bağışı kampanyası gerçekleştirdi.

Tuzla Belediyesi'nden kan bağışı çağrısı!

Koronavirüs salgını dolayısıyla kan bağışı noktasında azalmanın görülmesi üzerine Kızılay tarafından ülke genelinde kan bağışı çağrısı yapılmıştı. Tuzla Belediye Başkanı Dr.Sadi Yazıcı'nın önderliğinde Tuzla Belediyesi de bu harekete destek olarak Tuzla Kızılay Şubesi ile kan bağışı kampanyası düzenledi.

Etkinliğe katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr.Sadi Yazıcı, “Çok önemli bir kampanya. Covid-19 nedeniyle kan veren vatandaşlarımızın sayısının azalması, ülkemizdeki kan stoklarının düşmesine neden oldu. Covid-19’un dışında süren hayatın olduğu ve bu süren hayat boyunca da başta cerrahi müdahaleler olmak üzere, kan ihtiyacı olan birçok hastamızın olduğunu düşünerek, bu süreçte düşen kan stoklarının eski seviyesine getirebilmesi için kan bağışı düzenliyoruz” dedi.

Tuzla Belediyesi'nden kan bağışı çağrısı!

''KORONAVİRÜS HASTALIĞINI GEÇİREN VATANDAŞLARDA GELEBİLİR''

Türkiye’de kan bağışı kampanyasını en tecrübeli şekilde Kızılay’ın yaptığını belirten Yazıcı şunları söyledi: “Bir baba, bir hekim, toplumun bir bireyi ve bir belediye başkanı olarak rica ediyorum; mümkünse herkesi kan vermeye davet ediyorum. Çünkü birçok insanın buna ihtiyacı var. Birçok insanın hayatı kurtulacak. Aynı zamanda duyarlılıkla birlikte Covid-19’u geçirmiş olan vatandaşlarımızın, en son negatif sonucunu öğrendikten 28 gün sonra plazma bağışıyla birlikte, Kartal Kızılay Kan Merkezi’nde kan bağışı yaparak, birçok Covid-19 hastasının da iyileşmesine katkı sunmaya çağırıyoruz. Covid-19 hastalığını da geçiren vatandaşları da bu duyarlılığa davet ediyorum.”
Tuzla Belediyesi, başarıyla sürdürdüğü COVID 19 mücadele sürecini kan bağışı kampanyasıyla genişleterek hayatın her alanında çalışmalarına devam ediyor.

Tuzla Belediyesi'nden kan bağışı çağrısı!

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡