1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla Belediyesi´nden Öğrencilere Ağız Bakım Seti

Tuzla Belediyesi´nden Öğrencilere Ağız Bakım Seti

Tuzla Belediyesi´nden Öğrencilere Ağız Bakım Seti
          Tuzla Belediyesi, geleneğini sürdürdü ve bu yıl ilkokul 1. sınıf öğrencilerine diş macunu ve diş fırçasından oluşan  4 bin paket ağız bakım seti hediye etti.
 
          Tuzla Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinliklerine Tezel Taşkıran Ortaokulu ve Farabi İlkokulu’ndaki seminerler ile başladı. Ağız ve Diş Sağlığının Önemi konulu seminerlere Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sevcan Akesi konuşmacı olarak katıldı. Çocuklara ağız ve diş sağlığını koruyucu süreci örneklerle  anlatan Prof. Dr. Sevcan Akesi, bunları uygulamalı olarak da yansıttı. Düzensiz fırçalama ve yanlış fırçalama  tekniklerinin etkilerini ortaya koyan Prof. Dr. Akesi, dişlerin günde en az 2 defa fırçalanması, sabah ve akşam farklı  fırçaların kullanılması gerektiğini söyledi.
 
                     1.Sınıf Öğrencilerinin Diş Fırçası ve Macunu Tuzla Belediyesi’nden
 
       Seminerlere Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Özcan ve Tuzla Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Ali Kemal Durgun da  katıldı. Seminerin sonunda öğrencilere Tuzla Belediyesi’nin hediyesi olan ağız bakım setinin dağıtımı başladı.
 
                                       15 Bin Öğrenciye Ağız Bakım Seti Hediye Edildi
 
          Konuyla ilgili açıklama yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı “Çocuklara diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması amacıyla bugüne kadar 15 bin öğrencimize ağız bakım seti hediye ettik, seminerler düzenledik. Belediye  olarak ağız ve diş sağlığı ile ilgili çalışmalarımız devam edecek” dedi.
 
 

HABERE YORUM KAT