1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla Belediyesi´ne Altın Karınca

Tuzla Belediyesi´ne Altın Karınca

Tuzla Belediyesi´ne Altın Karınca
      Türkiye'nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Tuzla Belediyesi "Yapabiliriz Projesi" ile Sosyal, Ekonomik ve Kültürel Projeler kategorisinde ödüle layık görüldü. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ödülü Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin elinden aldı.
 
      Marmara Belediyeler Birliği tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye'nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olan 'Altın Karınca Belediyecilik ödülleri' İstanbul Taksim'de yapılan törenle sahiplerine verildi. 512 katılımın olduğu yarışmanın bilim kurulu başkanlığını Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu yaparken, jüri üyeleri de altı ayrı üniversitenin yerel yönetimler ve mahalli idareler uzmanından oluştu.
 
      Ödüle layık görüldükleri sosyal sorumluluk projesi hakkında bilgi veren Tuzla belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Tuzlamızda yer alan 30 bin haneye girerek, ekonomik düzeyi düşük olan aileler, işsi aileler veya fiziksel travmaya maruz kalmış bütün aileleri tespit ettik. Bu 4 bin aile üzerinde öncelikle iş sahibi yapmak ve daha sonra sosyal travmalar varsa da bunların üzerine gidecek ekiple beraber sosyal ve ekonomik yardımlar yaparak da ailelerin sorunlarını çözme gayretini gösterdik" dedi
 
Marmara Bölgesi'ndeki belediyelerin yarıştığı ve Marmara'nın en iyi projelerinin seçildiği 'Altın Karınca Belediyecilik ödülleri Yarışması' her yıl olduğu gibi bu yıl da geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Belediyelerin, toplam 512 başarılı projeleriyle yarıştığı organizasyon; 'Kurumsal Gelişim Projeleri', 'Çevre ve Altyapı Projeleri', 'Sosyo-ekonomik ve Kültürel Projeler', 'Yapı İşleri, Mimari Projeler ve Ulaşım Hizmetleri', 'AB ve Uluslararası İlişkiler' ve 'İletişim Yönetimi' çalışmaları olmak üzere altı ayrı kategoride düzenlendi.

HABERE YORUM KAT