1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla Belediyesi'nin Yardım Tırları Türkmenlere Ulaştı

Tuzla Belediyesi'nin Yardım Tırları Türkmenlere Ulaştı

Tuzla Belediyesi 2 bin Türkmen sığınmacı için gönderdiği insani yardım malzemesi, Kırşehir’de düzenlenen törenle dağıtıldı.

Tuzla Belediyesi'nin Yardım Tırları Türkmenlere Ulaştı

Tuzla Belediyesi 2 bin Türkmen sığınmacı için gönderdiği insani yardım malzemesi, Kırşehir’de düzenlenen törenle dağıtıldı.
Tuzla Belediyesi, Türkmen sığınmacılara içinde 7020 adet banyo sabunu, 7020 adet şampuan, 1,5 kg.lık 4000 adet çamaşır deterjanı, 3000 paket hijyen ürünü, 2000 takım çocuk çamaşırı, 1500 takım yetişkin çamaşırı, 5 farklı boyda toplam 29000 adet çocuk bezi bulunan 1 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi. Yardım malzemeleri Kırşehir Spor Salonu'nda düzenlenen törende Türkmen sığınmacılara dağıtıldı. Törene, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar katıldı.

Akar, Başkan Yazıcı’ya Teşekkür Etti
Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar törende yaptığı konuşmada yardım malzemelerinin Tuzla Belediyesi tarafından karşılandığını söyledi. Akar, şöyle konuştu: “Kırşehir’de ki yardımlarımızın bugünkü sponsorluğunu Tuzla Belediyesi üstlendi. Tuzla Belediyesi sığınmacılara sürekli yardımlar yapıyor. Kırşehir’e de gelerek 2 bin aileye insani ihtiyaç malzemesini ulaştırıyorlar. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ederiz.  Türk Kızılayı olarak yardımlarımızı Ramazan ayında arttırarak devam ettik. Aşevlerimizle sahur ve iftarlarda serbest olarak yemek dağıtımında bulunduk. Her gelen iftar ve sahurunu yaptı”
Yardım malzemesi dağıtım töreninde konuşan Kırşehir Valisi Necati Şentürk ise Kırşehir’de 3 bin 600 mültecinin olduğunu söyledi ve mültecilerin milletimizin şefkatine sığındığını ifade etti. 

Yardımlarımız Devam Edecek
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ülkemizde yaşamaya başlayan sığınmacılara yardım elini uzatmayı sürdüreceklerini söyledi. Başkan Yazıcı, “İç savaştan kaçarak ülkemize sığınan insanlarımız, ülkemize emanet ve milletimizin misafiridir. Biz de Tuzla Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde yardım elini uzatıyoruz ve uzatmaya da devam edeceğiz.” dedi. 


HABERE YORUM KAT